Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Malatya Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama
Hafta sonu kutlanan 8 Mart Kadınlar Günü geride kalırken, Barosu Kadın Hakları Komisyonu tarafından yapılan açıklamada kadın cinayetleri ile kadınlara yönelik şiddetin son 7 yılda bin 400 kat arttığı ifade edildi.
Malatya Barosu’nda yapılan Dünya Kadınlar Günü açıklamasında Kadın Hakları Komisyon Üyeleri adına basın açıklaması yapan Avukat Ayla Tunçdemir, kadınların aile yaşamında ve çalışma hayatında hak ettikleri eşit koşulları halen sağlanamadığını söyledi. Her geçen gün kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet olaylarının arttığını ifade eden Tunçdemir, resmi rakamlara göre son 7 yılda kadına şiddetin yüzde bin 400 artış gösterdiğini ve sadece geçen ay 21 kadının cinayete kurban gittiğini dile getirdi.
Yapılan araştırmalarda töre ve namus cinayetlerini işleyenlerin daha sonra pişman olmadıklarının belirlendiğini ifade eden Tunçdemir, “Bu durum, kadınların töre ve namus cinayetlerinden korunmaları için köklü ve yapısal önlemlerin alınmasının gerekliliğini ortaya koymaktadır” dedi.
Baro Kadın Hakları Komisyonu adına konuşan Av. Ayla Tunçdemir, öneri ve talepleri de açıklayarak basın açıklamasını sonlandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN