Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilyurtsporlu Güreşciler Şampiyonu

Giriş Tarihi: 9.3.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Yeşilyurtspor Kulübü Güreş takımı, Kulüplerarası Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş İl Şampiyonası’nda büyük başarılar elde etti.
Malatya Yeşilyurtspor Güreş takımı, Grokoromen ve Serbest dallarda takım halinde birinci oldu.
Battalgazi İlçesindeki Spor Salonu’nda çekişmeleri müsabakalara sahne olan şampiyonanın grekoromen dalında topladığı 68 puanla birinci olan Malatya Yeşilyurtspor Güreş takımında kilolarında Bilal Aslan, Mehmet Türkmen, Onur Altunbey, Mücahit Ceylan Birinci, Kenan Yıldırım, Onur Bilgiç, Abdullah Babacan ikinciliği elde ederken, Rüstem Tokay, İbrahim Erdoğan, Taha Yavuz ve Nurullah Yıldırım ise üçüncü oldu.
Grekoromen dalda sıkletlerinde birinci olan sporcuların 14-15 Mart 2015 tarihlerinde Rize’de yapılacak Grup Şampiyonası’nda Malatya’yı temsil edecekleri açıklandı.
Yeşilyurtspor Güreş takımı Yıldızlar Serbest Şampiyonada 4 birincilik, 4 ikincilik, 3 üçüncülük alarak takım halinde birinci oldu. Yeşilyurtspor Güreş takımı sporcularından Yasin Kaya, Onur Bilgiç, İbrahim Karanfil, Yılmaz Ercan birinci, Kenan Yıldırım, Emrullah Sürmeli, Abdulsemet Can, Taha Yavuz ikinci olurken, Nurullah Yıldırım ise Şampiyonayı üçüncü sırada tamamladı.
Kulüplerarası Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş İl Şampiyonasında kazandığı maçlarla adeta damgasını vuran Yeşilyurtspor Güreş Takımı’nda antrenör Hanifi Tandoğan, hedeflerinin kulüplerine altın madalya kazandırmak olduğunu söyledi.
4 gün boyunca Battalgazi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Güreş İl Şampiyonası’nda takım halinde büyük başarılar kazandıklarını, bu başarıların altında kendilerine verilen desteklerin yattığını belirten Yeşilyurtspor Güreş Takımı Antrenörü Hanifi Tandoğan, "Ata sporumuzun yaşaması ve yaşatılması için bizlere tüm desteğini verip güreş takımını himayesine alan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat başta olmak üzere Yeşilyurtspor Kulüp Yönetimine bize verdikleri desteklerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Şampiyonaya çok iyi hazırlanan ve hak ettikleri başarıları kazanan güreşçilerimizi canı gönülden kutluyorum“ dedi.
Malatya’yı temsil edecekleri grup şampiyonasından altın madalya ile dönmek istediklerini vurgulayan Yeşilyurtspor Güreş takımı Antrenörü Hanifi Tandoğan, “Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ın desteklerine layık olmaya çalışıyoruz. Takım olarak grup şampiyonasına odaklandık. Hedefimiz Türk Bayrağını hep göndere çekmek ve Belediyemizi en iyi şekilde temsil etmektir. Grup şampiyonasında altın madalya kazanacağımıza yürekten inanıyoruz, çünkü moralimiz yüksek ve çok iyi hazırlanıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilyurtsporlu Güreşciler Malatya Şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN