Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadak’tan MASİAD’aziyaret

Giriş Tarihi: 20.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Kadak’tan MASİAD’aziyaret
’da bugünlerde don uyarısı ile birlikte kayısı üreticilerinde bir endişe oluşurken TARSİM Bölge Müdürü Bünyamin Kadak, şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarının gelmediğini söyledi.
TARSİM Bölge Müdürü Bünyamin Kadak, Malatya Sigorta Acenteleri Dernek (MASİAD) Yönetim Kurulunu ziyaret etti. Malatya Ticaret Sanayi Odası Genel Sekreteri Abdullah Duran, Malatya Sigorta Acenteleri Dernek (MASİAD) Başkanı Ayhan Altunok, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdür Yardımcısı Meriç Özdemir’in bulunduğu ziyarette, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi, acentelerin dikkat edeceği konular, olası bir hasar durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi, katılımcıların soruları yanıtlandı.
Meteoroloji tarafından Malatya’da don uyarısı yapılmasından sonra gözlerin kayısı ağaçlarına çevrildiği bugünlerde şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarının kendilerine gelmediğini belirten TARSİM Bölge Müdürü Bümyamin Kadak, “Malatya’da tüm köy ve ilçelerde fenelojik takip işlemlerine başladık. Hangi ilçelerde hangi köylerde hangi mahallerde teminat kapsamımızın başladığına dair kayıtları günlük tutmaktayız. Kayısı ürününde teminatımız bir bahçede bulunan 100 ağaç var ise 90’tenesinin yüzde 5 çiçeklenme evresinde olmasından sonra meydan gelen don, dolu, fırtına, hortum, deprem, yangın, heyelan ve sel su baskını hasarlarına karşı işlemler yapıyoruz. Şuan için teminat başlayan ilçelerimizde ve köylerimizde herhangi bir hasar ihbarı gelmedi. Veya bir hasar tespitinde bulunulmadı. Eğer ileriki günlerde bir hasar olması durumunda üreticilerimizin teminatının başlayıp başlamadığını kendi bahçelerinde kontrol ettikten sonra acenteleri aracılığı ile ihbarlarını girmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadak’tan MASİAD’aziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN