Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kısa Filmler İle Sosyal Mesajlar Verilecek

Giriş Tarihi: 21.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Kısa Filmler İle Sosyal Mesajlar Verilecek
“Doğaya Sevgini Kat” projesi kapsamında kısa filmler çekilerek topluma sosyal mesaj verilecek.
Yönetmenliğini Ömer Konakcı’nın, proje danışmanlığını ise Veteriner Hekim Mehmet Erkan Doğan’ın yapacağı projenin çekimlerine Nisan ayında başlanacağı belirtildi. “Doğaya Sevigini Kat” projesiyle ilgili bilgi veren yönetmen Konakcı, “Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilecek. Proje kapsamında çekilmesi planlanan kısa filmler özellikle sosyal medyada kullanıcılara ulaşarak, canlıya karşı olan sevgi ve hoşgörünün önemi vurgulanacak” dedi.
Çekilecek olan kısa filmlerde insanların birbirlerine ve diğer canlılara karşı olan hoşgörüsünün işleneceğini belirten Konakcı, böylesine bir projeyi gerçekleştirmek için yola çıkmanın heyecanı ve ayrı bir mutluluğu olduğunu, sosyal sorumluluk adına bunu kendilerine bir vazife olarak gördüklerini söyledi. Konakçı açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Toplumda bazı değerler vardır. Bu değerlerin en başında sevgi ve saygı gelmektedir. İnsanların birbirine sevgi saygı gösterebilmesi için doğaya saygı göstermesi lazım, hayvanları sevmesi lazım diye düşünüyorum. Bu projede insanlara bu hususu empoze edebilecek bir mesaj verebilirsek ne mutlu bize. Biz çekimlerde sadece oyuncu kullanmak istemiyoruz, vatandaş da bir şeyler katsın, kamera karşısına geçsin, fikir versin, destek olsun istiyoruz. Bu bağlamda hayvan severlere, aktivistlere, vatandaşlarımıza her kapımız açık. Bir şeyler üreteceksek, başaracaksak birlikte üretelim, başaralım, doğaya sevgimizi katalım”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kısa Filmler İle Sosyal Mesajlar Verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN