’da 2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı Kuruldu

Giriş Tarihi: 21.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Malatya’da 2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı Kuruldu
’da 2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı kurularak hizmete girdi.
Konu ile ilgili teşkilat binasında basın açıklaması yapan 2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı İl Başkanı Mehmet Yılmaz, teşkilat çalışmaları hakkında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bilgiler verdi. Hareketlerinin hiçbir siyasi parti ile bağı olmadığını ifade eden Yılmaz, “Siyasi partilerle bağı olmayacaktır. Ancak milletin adamı olmayı başarmış niyetinden hiç şüphe duymadığımız, büyük ustamız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında her zaman bir nefer olacağımızı tüm kamuoyuyla bir borç biliyoruz” dedi.
Yılmaz açıklamasının devamında ise bir doktrine sahip olmayan, siyasi organlardan icazet almamış olmasına rağmen siyasetle arasında bir kanal açıp nemalanmaya çalışan, hem Kemalist hem de Osmanlıcı gibi hilkat garibesi bir yapıyla ortaya çıkan dernek ve oluşumlarla 2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı’nın karıştırılmaması gerektiğini söyledi.
Başkan Yılmaz, 2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı’nın hedeflerini ise şöyle sıraladı:
“Kendi tarihiyle, atalarımızdan miras kalan kültürüyle barışık bir gençlik yetiştirmek, akılını hiç bir faniye kiraya vermeyen Kuran-ı ve Resulullah’ı (sav) rehber edinen nesiller yetiştirmek. Bize dayatılan sınırları reddedip, doğal sınırlarımız hedefleyen gençler yetiştirmek amacıyla teşkilatımızı kurmuş bulunmaktayız”
2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı Malatya’da yönetim kurulu ise şu şekilde oluştu: Mehmet Yılmaz (il Başkanı), Levent Ruşen Doğan, Mehmet Gezer, Kadir Özdemir, Şerif Tekin, Metin Acar, İlhan Uruk.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya’da 2071 Gençlik Hareketi Teşkilatı Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN