İstiklal Marşı Okuma Yarışması Düzenlendi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
İstiklal Marşı Okuma Yarışması Düzenlendi
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümü dolayısıyla İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlendi.
“Hanımlar İstiklal Marşı’nı Seslendiriyor” adlı programda bir araya gelen Kadın Kültür ve Spor Merkezi gönüllüleri önce hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudular. Ardından enstrümantal olarak kemanla İstiklal Marşı dinlendi. Daha sonra İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasına katılmak isteyenler sahneye alındı.
13 yarışmacının katıldığı yarışma sonunda jüri tarafından derece yapanlar açıklandı. Yarışmada Ayben Konakçı birinci, Aynur Şaşmaz ikinci, Nursel Karakaplan da üçüncü oldu. Derece yapan yarışmacılara Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde üretilen çeşitli el sanatları ürünleri hediye edildi.
Kadın Kültür ve Spor Merkezi Koordinatörü Esra Altaş, merkezin hizmete sunulmuş olmasından dolayı tüm bayanlar adına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Zaman zaman çeşitli programlar düzenlediklerini anımsatan Altaş, “İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü dolayısıyla bayanlar arasında Milli Marşımızı güzel okuma yarışması yaptık. Yarışmacılar birbirinden güzel okudular. Jürinin takdiriyle ilk üç belirlendi. Milli Şair’imiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Marşı Okuma Yarışması Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN