Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönül Elçileri Projesi Kapmasında Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bünyesinde gerçekleştirilen ‘Gönül Elçileri’ projesi kapsamında 81 ilde eş zamanlı fidan dikme etkinliği düzenlendi. ’da proje kapsamında 2’nci Organize Sanayi Bölgesi girişinde çocuklar ile birlikte fidan dikim töreni gerçekleştirildi.
Düzenlenen etkinliğe Malatya Valisi Süleyman Kamçı ile eşi Ayşe Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hak Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener ile öğrenciler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali Süleyman Kamçı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve değerli eşi hanımefendinin önderliğinde tüm Türkiye’de ağaçlandırma çalışmaları var. İllerimizde de vali eşleri buna önderlik ediyor. Bugün 81 ilimizde ağaçlandırma çalışması yapılıyor. Bu yıl hem ağaçlandırma hem de yeşili koruma yılı sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi tarafından ilan edilmiş. Bizlerde imkanlar ölçüsünde bunu desteklemeye çalışıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da yaptığı konuşmada Ermine Erdoğan tarafından başlatılan ağaçlandırma kampanyasının ülke adına çok önemli olduğunu ifade ederek, “Çünkü ormanın faydasını gerçekten anlatmaya gerek yok bunu hepimiz biliyoruz. Nasıl ki insanın oksijene ihtiyacı varsa dünyanın da ormana ihtiyacı var. Dolayısıyla tüm canlıların ormana ihtiyacı var. Belki küresel ısınmanın etkisini azaltacak en önemli faktör orman. Havanın ısınmasın da özellikle ağaçların köklerinden kaynaklanan toprağa vermiş olduğu o karbonla hem doğayı dengelemesi hem iklimi dengelemesi sıcaklığı dengelemesi bütün canlıların adeta barınağı olan ormanımızın yaşatılması çok önemli” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından daha sonra öğrenciler ile birlikte protokol üyeleri de fidan dikimi gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül Elçileri Projesi Kapmasında Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN