Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD Yönetimi, Yeni Başhekimi Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:06
MÜSİAD Yönetimi, Yeni Başhekimi Ziyaret Etti
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Şube Başkanı Mehmet Balin, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malatya Devlet Hastanesi yöneticiliğine atanan Uzm. Dr. Erhan Berk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Beraberinde Genç MÜSİAD Malatya Başkanı Barış Yılmaz, Şubesi Müdürü Ahmet Akbaşlı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Uzm. Dr. Berk’e görevinde başarılar dileyen Şube Başkanı Mehmet Balin, “Malatya’da ki hastanecilik yönetimi ile alakalı yeni ufuklar yapmak, hizmet alakalı insanların memnuniyetini artırıcı faaliyetlerle ses getirmesini diliyorum” dedi.
15 yıl önce Devlet Hastanelerinin bir işkence yumağı halinde olduğunu ifade eden Balin, “İnsanlar hastanelerde muayene olabilmek için geceden sıra nöbetlerine girerlerdi. İlaçlara ulaşma da yine hakeza çok kötü bir durumdaydı” dedi.
Devlet Hastanelerinin kötü bir durumda olduğu dönemde özel hastane sektörünün geliştiğini ve bu hastanelerin devlet hastanelerindeki yaşanan boşluğu doldurarak hastaları aldığını söyleyen Belin, “Ancak şu anda şunu görüyoruz. Özel hastaneler, devlet ve üniversite hastanesinin yanında daha sönük kalmaya başladı. Mevcut özel hastanelerinin özel olmaları kalmamış bir pozisyonda. Özel hastanelerin Malatya’da daha yukarıya çıkmaları gerekiyor ki insanlar oraya gittiklerinde gerçekten kendilerini özel hissetsin. Bu manada ben Sağlık Bakanlığı’na ve sizlere yapılan girişimlerle hasta memnuniyetinin artırılması adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
MÜSİAD olarak Malatya’ya Devlet Hastanesi yapılması başta olmak üzere onkoloji, karaciğer nakil hastaneleri ve helikopter ambulansın Malatya’ya getirilmesi noktasında her zaman hazırladıkları raporları Sağlık Bakanlığı’na ilettiklerini belirten Belin, “Allah’a hamd olsun hastanelerimiz yapıldı. Helikopter ambulansımız geldi. Bu yatırımları Malatya’mıza kazandıran başta Hükümetimiz olmak üzere siz değerli yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Devlet Hastanesi yöneticisi Uzm.Dr. Erhan Berk’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bizlerde Malatya’nın sağlığı için elimizden geldiği kadarıyla hizmet edeceğiz. Görevde kaldığımız süre içerisinde bölge insanına nitelikli sürdürülebilir sağlık hizmeti sunmak için mesai gözetmeksizin tüm çabamızı sarf edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD Yönetimi, Yeni Başhekimi Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN