Büyükşehirden Yol Genişletme Çalışmaları

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Büyükşehirden Yol Genişletme Çalışmaları
Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Çakırhan, Hisartepe, Alhanuşağı ve Düzyol mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.
Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü tarafından planlanan çalışmalar kapsamında mevcut 5 metrelik yol 10 metre genişliğine çıkarılıyor.
5 kilometre uzunluğundaki yolun 2 kilometrelik kısmı standartlara uygun hale getirilirken, kalan 3 kilometrelik bölümde ise çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dere yataklarına betonarme büzler koydu. Viraj düzeltmeleri yapılan yolda heyelan temizliği de yapıldı.
Şu anda dolgu çalışmalarının yapıldığı yolda stabilize kaplama çalışmaları yapılacak. Yolun alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltlama çalışmaları yapılacak.
BAŞKAN ÇAKIR’A TEŞEKKÜR
Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Alhanuşağı Mahalle Muhtarı Muharrem Kadak, “Yolumuzun eski hali çok kötüydü. Kış aylarında ulaşım sorunu yaşıyorduk. Büyükşehir Belediyemiz birçok kırsal mahallenin kullandığı yolumuzu yaparak büyük bir sorunu çözüyor. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehirden Yol Genişletme Çalışmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN