Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TED Kolejinin TÜBİTAK Başarısı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
TED Malatya Kolejinin TÜBİTAK Başarısı
Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla TÜBİTAK’ın bu yıl 46’ncısını düzenlediği Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda TED Koleji Özel Lisesi 3 projesiyle dereceye girdi.
31 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Doğu Anadolu Bölgesinde yarı finallere 4 proje ile katılan TED Malatya Koleji Özel Lisesi, Fizik branşında Çağatay Soylu, fizik öğretmeni Melike Pektaş danışmanlığındaki projesiyle Doğu Anadolu Bölge 1’ncisi olarak Türkiye finallerinde bölgeyi temsil etme başarısına erişti.
Biyoloji branşında Gülay Kırnap ve Ecem Erbaş, biyoloji öğretmenleri Elif Özbey danışmanlığındaki projesiyle Doğu Anadolu bölge 3’cüsü olma başarısını gösterdi. Kimya branşında ise Anıl Asım Bilen ve Ayliz Kutlubay, kimya öğretmenleri İnci Görür danışmanlığındaki projesiyle Doğu Anadolu Bölge 3’cüsü oldu. TED Malatya Koleji’nden yapılan açıklamada, “Bize bu gururu yaşatan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TED Malatya Kolejinin TÜBİTAK Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN