Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık Yangınlara Daha Hızlı Müdahale Edilecek

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:23
Artık Yangınlara Daha Hızlı Müdahale Edilecek
Büyükşehir Belediyesi tarafından, olası yangınlara kısa sürede müdahale edebilmek amacıyla Malatya genelinde ‘Yangın Müdahale Haritası’ çıkarılıyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, merkezin yanı sıra ilçelerde de incelemeler yapılarak gerekli çalışmalar yapılmaya başlandı.
Büyükşehir statüsü ile birlikte ilçelerde yapılanmaya giden Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, her ilçeye personel ve araç takviyesi yaptı. Yapılan düzenlemeler ile birlikte ilçelerde 7/24 saat esasına göre hizmet verilmeye başlandı. İlçelerdeki yapılanma çalışmalarını büyük oranda tamamlayan İtfaiye Dairesi Başkanlığı, çıkabilecek yangınlara anında müdahale edebilmek amacıyla itfaiye merkezine uzak, dar ve riskli olan mahalle ve sokak aralarına yangın hidrantları (yangın vanaları) takıyor.
Bu uygulama kapsamında, Arguvan ilçesi Koyuncu Mahallesi’nde, dar olan 7 noktaya yangın vanası tertibatı kuruldu. Yangın vanaları, araçların giremediği bölgelerde olası bir yangın anında, ilk müdahalenin yapılması bakımından büyük önem taşıyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli tarafından yapılan yangın vanası tertibatının diğer ilçelerde de kurulacağı bildirildi.
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN İTFAİYE’YE ZİYARET
Öte yandan, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı minik öğrencileri misafir etti. Malatya İMKB Anaokulu öğrencileri İtfaiye Dairesi Başkanlığını ziyaret ederek, yangın ve depremden korunma yolları hakkında bilgiler aldılar. İtfaiye Dairesi Başkanlığı görevli personeli tarafından minik öğrencilere yangın çıkarabilecek materyallerden uzak durulması, yangın esnasında nelerin yapılması gerektiği konularında bilgiler verildi. Daha sonra minik öğrenciler kısa süreliğine itfaiye eri olup, İtfaiye Dairesi Başkanlığı bahçesinde yangın tatbikatı yaptılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık Yangınlara Daha Hızlı Müdahale Edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN