2015 Yılında Da Halk Elinde Islahı Alt Projesi Uygulanacak

Giriş Tarihi: 7.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
2015 Yılında Da Halk Elinde Islahı Alt Projesi Uygulanacak
’da küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ile ilgili yapılan değerlendirilme sonrasında, 2015 yılında “Halk Elinde Islahı Alt Projesi” kapsamında bir projenin daha uygulanması kararı verildi.
Tarım,Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nde görevli Proje Genel Koordinatörü Dr. Vedat Akgündüz, Proje Lideri Prof Dr. Metin Bayraktar, Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ile Yazıhan İlçe Müdürü Zafer Tanrıverdi, Tarım İl Müdürü Ali Selvi’yi ziyaret ederek, “Akkaraman Koyun Irkının Halk Elinde Islahı Alt Projesi” ile ilgili istişarelerde bulundular.
Ziyarette konuşan Tarımsal Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Proje Genel Koordinatörü Dr. Vedat Akgündüz, proje için ihtiyaç duyulan teknik eleman sınavını yaptıklarını belirterek, yapılan sınav ve değerlendirme sonrasında başarılı olan Veteriner Sağlık Teknikeri Ayşegül Kılınç’ın proje teknik elemanı olarak çalışmaya hak kazandığını söyledi. Akgündüz, Malatya’da küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ile ilgili yapılan değerlendirilme sonrasında ise 2015 yılında “Halk Elinde Islahı Alt Projesi” kapsamında bir projenin daha uygulanmasına karar verildiğini dile getirdi.
Malatya Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ise, Malatya’da yaklaşık 300 bin baş civarında koyun ve keçinin bulunduğunu belirterek, “Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği eski usullere göre yapılmaktadır. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde yerli koyun ve keçilerde et, süt, yapağı-tiftik ve döl verimlerini artırmak, küçükbaş hayvancılıkta nitelikli damızlık ihtiyaçlarını karşılamak ve hayvancılıkta ıslahın önemini vatandaşlarımıza aktarmak amacıyla 2012 yılında Yazıhan ilçemizde uygulanmaya başlanan, “Akkaraman Koyun Irkının Halk Elinde Islahı Alt Projesi” için bir teknik eleman alımı yapıldı. Bu tarz projeleri geliştirerek istihdama yönelik çalışmalarımızı arttırmamız gerekiyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 Yılında Da Halk Elinde Islahı Alt Projesi Uygulanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN