‘Kırmızı’ Hayatın Rengi Oluyor

Giriş Tarihi: 7.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
‘Kırmızı’ Hayatın Rengi Oluyor
Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Kırmızı Hayatın Rengi Olsun” projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında ilkokul öğrencileri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.
Hacı İbrahim Işık İlkokulu 4. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler Başkan Çakır’a bir buket çiçek verdiler.
ÖĞRENCİLER ŞİİR OKUDULAR
Başkan Çakır, kendisini ziyarete gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi. Öğrenciler “Kırmızı Hayatın Rengi Olsun” projesi ile ilgili şiir ve metinler okudular. Bu arada Başkan Çakır, öğrencileri alkışlayarak tebrik etti.
“Kırmızı Hayatın Rengi Olsun” projesiyle dünyada akan kana farkındalık oluşturmak, çocuk ölümlerine dikkat çekmek ve kırmızının sadece kanı, şiddeti ve ölümü hatırlatmasından kurtarılıp hayatın rengi olması yönünde çalışmalar yapılması hedefliyor. Proje kapsamında Türkiye genelinde irtibata geçilen okullara 500 adet kırmızı kutu gönderilecek. Kutularda; kırmızı balon, çikolata, proje flaması, öğretmen ve öğrenci mektupları yer alacak. Paketlerin gönderildiği her okulun da kutular hazırlayarak diğer illere göndermeleri sağlanacak.
Öte yandan, proje için 8 Nisan Çarşamba günü saat 13.30’da Büyükşehir Belediye binası önünde açılış programı düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kırmızı’ Hayatın Rengi Oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN