Yeni spor’un Cezalara Yaptığı İtiraz Reddedildi

Giriş Tarihi: 16.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 00:21
Yeni spor Kulübü’nün Pendikspor maçında yaşanan olaylar ve tribünlere kapasitenin üzerinde taraftar alınmasından dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen cezaya yaptığı itiraz Tahkim Kurulu tarafından ret edildi.
Tahkim Kurulu’nun ret kararına ilişkin açıklaması şu şekilde:
"Yeni Malatya Spor Kulübü’nün, PFDK’nın 09.04.2015 tarih ve E.2014-2015/951, K.2014-2015/1124 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde PFDK’ca Yeni Malatyaspor Kulübü’ne, müsabakaya usulsüz seyirci alınmasından dolayı FDT’nin 49. maddesi uyarınca 13 bin TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile; Taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT’nin 52/2.maddesi uyarınca 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile; Taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT’nin 53/2.maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ve 6 bin TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."
PENDİKSPOR’A 1 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI
Öte yandan Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi verene Pendikspor Kulübü’ne Hacettepe maçında yaşanan olaylardan dolayı PFDK tarafından 1 maç seyircisiz oynama cezası ve 6 bin TL para cezası verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Malatyaspor’un Cezalara Yaptığı İtiraz Reddedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN