Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Kamçı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 11:27
Vali Kamçı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanmasına 3 gün kala Valisi Süleyman Kamçı, bir kutlama mesajı yayınladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümünü münasebetiyle Malatya Valisi Süleyman Kamçı’nın mesajı şu şekilde:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 95. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bağımsızlığa götüren yolda necip milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin en son adımı bu kutlu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, aziz Atatürk tarafından ‘Milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil’ olarak görülen çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider; 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı, çocuklara armağan edilen tek bayram olmuştur.”
Çocukların gelecek olduğuna vurgu yapan Vali Kamçı, “Bu anlamda, milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü onlar çok yakın bir gelecekte önemli görevlere gelecekler, elde edecekleri başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici roller oynayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz milletimize hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyor, aziz halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Kamçı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN