Dünya Ebeler Günü Kutlandı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:37
Dünya Ebeler Günü Kutlandı
İnönü Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu tarafından “5 Mayıs Dünya Ebeler Günü ve Yemin Töreni” düzenlendi.
Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünsal Özgen, Prof. Dr. Davut Özbağ, Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Behice Erci, Malatya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Yakupoğulları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. BehiceErci, “Yaşama sağlıklı başlamak her bireyin hakkıdır. Bu nedenle ebelere yatırım yapmak etkili sağlık hizmetleriyle daha iyi bir geleceğe yatırım yapmak anlamına gelir. Bu yatırımların sürdürülebilirliğe, erişilebilirliğe, kabul edilebilirliğe ve ebelik bakımının kalitesine hitap etmesi gerekir” dedi.
Sağlığın bir ekip işi olduğunu belirten Malatya Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yeşim Aksoy Derya, sağlığın temel felsefesinin insan sevgisi ve insana ayrım yapmaksızın yardım ilkesi olduğunu, mesleğinin güç koşullar altında sürdürüldüğünü, mezunların yaşam boyu kendilerini geliştirmesi ve eğitmesi gerektiğini söyledi.
Malatya Sağlık Yüksekokulu öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisi ile devam eden program, ebelik yemininin yapılmasıyla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Ebeler Günü Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN