Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağımsız Aday Ölmeztoprak Semt Pazarını Gezdi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 12:32
Bağımsız Aday Ölmeztoprak Semt Pazarını Gezdi
Bağımsız Milletvekilli Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, Niyazi Mısri Mahallesi’nde kurulan semt pazarını gezdi. Vatandaşlarla sohbet eden Ölmeztoprak, “Hükümetin politikaları hatalı ve yanlış. Hükümetin yanlışlarına dur demek lazım” dedi.
Malatya Bağımsız Milletvekilli Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, “Yeni Bir Başlangıç İçin” sloganıyla başladığı seçim çalışmaları yoğun bir tempoda devam ediyor. Mahalle, dernek ve ilçe ziyaretlerinin ardından Niyazi Mısri Mahallesi’nde kurulan semt pazarı esnafıyla bir araya gelen Ölmeztoprak, burada vatandaşlarla sohbet edip, esnafın ve vatandaşın sorunlarını dinledi.
Ölmeztoprak, “Ailelerin geliri her geçen gün düşüyor. Ailelerin bütün harcaması gıda üzerine oluyor. Hükümet, gıda enflasyonunu yüzde 15-16’larda olduğunu söylüyor. Ama öyle değil. Çarşı, pazar dolanıyorum, gördüğüm gıda enflasyonu yüzde 30. Kasap pazarında gezerken, bunu daha net görebilirsiniz. Geçen sene 24 TL olan etin fiyatı şimdi 33 TL olmuş. Halkın satın alma gücü düştüğü için, tüketim yapamıyor. Bu da esnafa, çarşı pazara olumsuz yansıyor” diye konuştu.
Hükümetin uyguladığı ekonomi politikalarını eleştiren Ölmeztoprak, “Asgari ücret politikasında hata var, üretim politikasında hata var, ihracatta hatta var, devlet politikasında hatta var. Şu anda hükümet ciddi hatalar yapıyor. Ülkenin ve Malatya’nın en büyük sorunu işsizlik. Ama hükümetin politikaları işsizliği azaltmıyor. Tersine yükseltiyor. Buna dur demek için, bu seçimde bir değişiklik yapmakta yarar var” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağımsız Aday Ölmeztoprak Semt Pazarını Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN