Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim Sen Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde Eylem Yaptı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
Eğitim Sen Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde Eylem Yaptı
Milli Eğitim il Müdürlüğü’nün önünde gerçekleştirilen basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Tarık Kaya, AKP’nin 13 yıldır uyguladığı kadrolaşma politikasının geçmiş tüm hükumetlerin toplamını da aştığını ifade ederek yüksek yargı kararlarına rağmen 8 bine yakın eğitim görevlisinin yerine “adrese teslim” görevlendirmelerin yapıldığını söyledi.
Eğitim Sen Malatya Sube üyeleri ile birlikte gerçekleştirilen basın açıklamasında “En az altı ay çalışmış olma” şartını taşımayan 1709 şube müdürü ve milli eğitim müdürlerinin vermiş olduğu tamamen taraflı puanlarla yapılan değerlendirmeler sonucunda okul müdürleri görevden alındığı belirtilirken, MEB, Ankara Bölge İdare Mahkemesinin verdiği kararın da uygulanmayarak “yargıya resmen meydan okumuştur” denildi.
Açıklamaca, “Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na önerimiz mevcut yönetmeliğin derhal geri çekilmesidir. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun kararı ile MEB Yönetici Atama Yönetmeliği’nin bazı maddeleri yürürlükten kalkmış olacağı için, okulunda 4 yılı dolduran müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları, yeni düzenleme yapılana kadar görevlerinde kalmalıdır.
Eğitim yöneticilerinin belirlenmesinde hiçbir baskı ve yönlendirmeye izin verilmemelidir. Her okulun kendi yöneticisini, o okuldaki eğitim bileşenlerinin katılacağı demokratik seçimlerle yine kendisinin seçmesi sağlanmalıdır. Yöneticilerin seçimle belirlenmesi uygulaması hayata geçirilmediği sürece, siyasi kadrolaşma uygulamalarının son bulması mümkün değildir.”denildi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim Sen Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde Eylem Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN