Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüfenkci, Gündemi Değerlendirdi

Giriş Tarihi: 19.6.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 12:30
Tüfenkci, Gündemi Değerlendirdi
AK Parti Milletvekili Avukat Bülent Tüfenkci, katıldığı bir televizyon programında 7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi.
AK Parti’nin 13 yıllık siyasi hayatı boyunca her türlü engelle karşılaştığını ancak her seferinde “Milli irade” dediğine vurgu yapan AK Parti Malatya Milletvekili Avukat Bülent Tüfenkci, “Herkesin görmesi gerekir ki AK Parti bu seçimin galibidir ve birincisidir. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalı, herkes kendi muhasebesini yapmalıdır. Her bölgede olan, her vilayette olan, her vatandaşla kucaklaşabilen yegane parti, AK Parti’dir. 7 Haziran seçim sonuçları doğru okunduğu zaman da bunu göreceksiniz. AK Parti 76 ilde milletvekili çıkardı, 56 ilde birinci oldu. Yine 6 bölgede birinci olan parti, AK Parti’dir. Bu siyasi tablodan kesinlikle istikrarımıza zarar gelmemesi, 13 yıllık Türkiye kazanımlarının herhangi bir zarar görmemesi için her türlü tedbiri alacağız” dedi.
AK Parti kadrolarının, 13 yılda zorlu sınavlardan geçtiğini dile getiren Bülent Tüfenkci, “Bu ülkede istikrara, huzura zarar verilmesine asla izin vermeyecektir. Çünkü bu milletin geleceğinin teminatı, AK Parti’dir. Bu neticelerden hareketle herhangi bir çevre kriz senaryoları üzerine yatırım yapmaya kalkarsa bilsin ki AK Parti karşılarına dikilecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Ben buradan tüm kardeşlerime sesleniyorum; huzurunuzdan, geleceğe güvenle bakmaktan asla geri adım atmayın, asla karamsarlığa kapılmayın. Çünkü milletin omurgası AK Parti görevinin başındadır. Milletinin, 76 milyon kardeşinin yanındadır. Türkiye, AK Parti iktidarları döneminde yaşanan ‘sessiz devrim’ ile özgürlükçü, demokratik günlere geldi. Bunu korumaya kararlı olduğumuzu belirtmek isterim. Diğer partilerin de çatışmacı bir anlayış yerine sorumlu ve yapıcı bir tavır göstermesi gerekir. Biz, her türlü düşünceye açığız, her türlü fikri konuşmaya açığız ama bir şeye kapalıyız, artık Türkiye’de bir daha darbe ve vesayet kültürü asla olmayacak. Hiçbir güç milli iradenin üstünde egemenlik kurumayacak, hiçbir lobi, çevre Türkiye’nin kaderini belirlemeye kalkamayacak. AK Parti, 12 yıllık iktidarı döneminde bütün bunları icraatıyla ortaya koydu. Bundan sonra da her şekliyle bilinsin ki her haliyle bilinsin ki AK Parti millet için en doğru olanı yapmaya kararlıdır, bu kararlılığı ebediyen sürecektir. Çünkü biz diyoruz k; kaderimiz bu milletin kaderi ile birdir” diye konuştu.
“SUDAN ÇIKMIŞ BALIĞA DÖNDÜLER”
AK Parti’nin kavgacı bir görüntü vermeyeceğini ve koalisyon için tüm partilerle görüşeceğinin altını çizen Tüfenkci, “Muhalefet partilerinin şu an ki fotoğrafının özeti şaşkınlıktır. Tabiri caizse sudan çıkmış balık gibi şaşkın haldeler. Bugüne kadar iktidarda yer alabilmenin hayalini bile kuramayan muhalefet, 7 Haziran sonrası çıkan sonuç ile politik şaşkınlık yaşıyorlar. Çünkü bunlar bugüne kadar hiçbir zaman bu millete hizmet etmek için siyaset yapmadılar. Tek siyasal duruşları AK Parti karşıtı olmaktı. Bu kadar sığ ve üretmekten uzak bir siyasal duruş ile karşı karşıyaydık. Bugün ise seçim kampanyası boyunca sorumsuzca vaatlerde bulunan muhalefet partileri 7 Haziran seçim sonuçları ile zor günler yaşıyorlar. Seçim meydanlarında ciddiyetten ve mantıktan uzak söylemlerde bulunan muhalefet liderleri bugün ‘İktidarı biz kurarsak bu sözlerimizi nasıl tutacağız?2 diye zor günler yaşıyor. Dikkat edin, AK Parti 13 yıllık siyasi hayatı boyunca hiçbir zaman popülist siyaset yapmadı. Hiçbir zaman yapamayacağı söz vermedi, verdiği her sözü de yerine getirdi. Devlet yönetme ciddiyeti bunu gerektirir. Ancak karşımızda siyaset yapanlar bu ciddiyetten uzaklar. Ben vatandaşlarımızın muhalefete şunu demelerini bekliyorum; miting meydanlarında adeta açık arttırma ile sundukları vaatleri bugün yerine getirmek istiyorlarsa ‘Buyurun hükümeti kurun’ demelidir. Eğer söylemlerinde ciddiyseler, samimiyseler bu iradeyi göstermeliler. Ancak şu anda AK Parti dışında tüm siyasi partiler ülke menfaatinden ziyade kendi siyasi çıkarları ekseninde davrandıklarını da milletimizin görmesini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Malatya teşkilatının da önemli bir sınav verdiğini belirten Tüfenkci, “Türkiye genelinde yaşanan düşüşe rağmen AK Parti Malatya teşkilatı iyi bir sınav verdi. Meclise gönderdiği vekil sayısı bakımından birkaç il içerisinde yer alıyor. Malatya, Türkiye genelinde 81 il içerisinde 7. Büyükşehirler içerisinde ise 3. olması gurur duyduğumuz bir tablodur” dedi.
Mursi’ye verilen idam kararına da değinen Milletvekili Tüfenkci, kararın insan onuruna ve vicdanına yapılmış bir hakaret olduğunu ifade etti. Batılı devletlerin ve Arap coğrafyasının demokrasi ve ahlak sınavında sınıfta kaldığını vurgulayan Bülent Tüfenkci, “Bugün Mursi’ye ve arkadaşlarına verilen idam kararı hepimizi derinden üzmüştür. Seçimle iş başına gelmiş, şiddetle hiçbir alakası olmayan, ülkesinin ve milletinin geleceği için mücadele eden bir liderin idam cezasına çarptırılması insanlık tarihine kara bir leke olarak yazılacaktır. Türkiye’nin bu konuda göstermiş olduğu tepkiyi, verdiği mücadeleyi diğer bölge devletlerinin vermemesi utanmaları gereken bir durumdur. Bir Müslüman, kim olursa olsun, mezhebi, dini, dili ne olursa olsun bir yerde zulüm varsa, bir yerde katliam varsa buna dur demesini bilmelidir” sözlerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüfenkci, Gündemi Değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN