Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çarşı İftarının İkincisi Darende’de Verildi

Giriş Tarihi: 30.6.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 13:01
Çarşı İftarının İkincisi Darende’de Verildi
Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla kırsal ilçelerde "Çarşı İftarı" programı düzenliyor. Program kapsamında Çarşı İftarı’nın ikincisi Darende ilçesinde yapıldı.
Darende Hacı Hasan Akyol Çarşı Meydanı’nda düzenlenen programda, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, iftar yemeğini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile iftar yemeğine katılan vatandaşlara teşekkür etti. Eser, “Bu güzel günde, bu güzel akşamda iftarımıza hepiniz hoş geldiniz. Bu güzel meydanda hep beraber iftar etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman sizinle, Darende’mizle ve memleketimizle gurur duyduk ve her zaman gurur duymaya devam edeceğiz. Bu mübarek günlerimizin huzurlu, sağlıklı geçmesini temenni ediyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
Daha sonra konuşan Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş ise, verilen iftar yemeğinin çok anlamlı olduğunu belirterek, Başkan Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Kuş "Ramazanların birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu biliyoruz. Bu güzel günde bir arada olduğumuz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, Ramazan ayının birlik, beraberlik, dayanışma, bolluk, bereket, ibadet ve mağfiret ayı olduğunu söyledi. Ramazan ayını Ramazan gibi yaşanmasının herkese nasip olması temennisinde bulunan Başkan Çakır, “Ramazan ayını çok iyi değerlendirmemiz lazım. Ramazan ayı birliğimiz ve beraberliğimiz adına, dostluk, kardeşlik, akrabalık ve komşuluk ilişkileri anlamında çok önemli fırsatlar veriyor. Bu ay paylaşma ayıdır. Türk-İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıları hepimiz görüyoruz. Komşularımızın yanında olmalıyız, kimsesizleri, yaşlıları gözetmemiz gerekiyor. İftarımıza katılan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Hacı Hasan Akyol Çarşı merkezinde kurulan "Çarşı İftarı" programında Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu konser verdi. İftara yaklaş��k iki bin kişi katıldı.
Düzenlenen iftar yemeğine ayrıca Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Yol ve Altyapı koordinasyon Dairesi Başkanı Mehmet Mert, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya, Darende Belediye Başkan Yardımcıları Durmuş Doğan, Tacettin Ateş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Darende AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek ve Darende protokolü ile Darendeli vatandaşlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşı İftarının İkincisi Darende’de Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN