Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray Derneği’nden Doğu Türkistan’a Destek

Giriş Tarihi: 3.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:24
Malatya Galatasaray Derneği’nden Doğu Türkistan’a Destek
Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne yönelik baskıları ’da Galatasaray Derneği tarafından yazılı basın açıklaması ile protesto edildi.
Malatya Galatasaray Derneği Başkanı İbrahim Özcan, halkı Çin mallarına karşı boykota çağırdı. Doğu Türkistan’ın Çin zulmüne 257 yıldır direndiğini dile getiren Özcan“ Müslüman Uygur Türkleri toprakları Doğu Türkistan’daki şanlı direnişlerini 257 yıldan beri büyük bir cesaret, kahramanlık örnekleri ile dolu ve başarı ile sürdürmekte. Müslüman Uygur Türkleri bu kutsal mücadelesini Doğu Türkistan hür ve bağımsız olana kadar sürdürmeye azimli ve karalıdır” dedi.
Halkı Çin malına karşı boykot yapmaya çağıran Galatasaraylılar Derneği Başkanı Özcan “Bu hukuksuzluklara, zulümlere, yasaklara ve baskılara itiraz edenler evlerinden alınıyor, demokratik eylem hakkını kullananlar sokak ortasında öldürülüyor. İşkenceler ve idamlar ise aralıksız sürüyor. Buradan faşist Çin Devletin’e sesleniyoruz, Doğu Türkistan’a baskı uygulamaktan, vicdanları yaralamaktan, insan haklarını çiğnemekten, din ve vicdan hürriyetin gasp etmekten bir an önce vazgeç. Yeter artık. Uyarıyoruz. Akıttığınız kanda boğulacaksınız Hiçbir zulüm ebedi değildir. Aklınızı başınıza alın” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya Galatasaray Derneği’nden Doğu Türkistan’a Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN