Organik Kayısı İçin Kurutma Filesi Dağıtıldı

Giriş Tarihi: 4.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Organik Kayısı İçin Kurutma Filesi Dağıtıldı
’da organik kayısı yetiştiricilerine, ürünlerin kurutulmasının daha sağlıklı olması adına 28 bin metrekare kurutma filesi dağıtıldı.
Organik Kayısı yetiştirip, kurutmasının daha sağlıklı olması için “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Organik Kayısı ve Meyve Yetiştiricileri Birlikleri ile birlikte yapılan projelendirilen kurutma fileleri, birlik üyelerine dağıtıldı.
Proje kapsamında 63 üreticiye kişi başı 450 m2 olmak üzere toplamda 28 bin 350 m2 kurutma filesi verildiğini söyleyen Malatya Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Daha kaliteli, hijyenik ve standartları yüksek organik kayısı kurutmak için üreticilerimiz teşvik edilerek bu filelerin alınması sağlanmıştır” dedi.
Projeyle satın alınan kayısı kurutma filelerinin yaklaşık maliyetinin 20 bin TL olduğunu ifade eden Selbi, bu fiyatın yarısını üreticiden, diğer yarısının ise müdürlükleri tarafından karşılandığını dile getirdi. 2016 ve 2017 yıllarında yine en az 120 çiftçiye organik kayısı kurutma filesi satın alınarak dağıtılmasının planlandığını belirten Selvi, “Projenin amacı, organik kayısı yetiştiriciliğinin arttırılarak, daha kaliteli ve daha hijyenik ürünlerin ihraç edilmesinin önünü açmaktır” dedi.
Daha sonra gelen kurutma fileleri, yetkililer tarafından birlik başkanlarının gözetiminde üreticilere teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organik Kayısı İçin Kurutma Filesi Dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN