’Meydan İftarları’nda Binlerce Kişi Aynı Sofrada Oruçlarını Açıyor

Giriş Tarihi: 5.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Yeşilyurt Belediyesi’nin "Meydan İftarları" organizasyonu ile gerçekleştirdiği iftar programları çerçevesinde Yeşiltepe Mahallesi’nde yaklaşık 2 bin kişi aynı sofrada oruçlarını açıyor.
Yusuf Ateş’in okuduğu Kur’an-ı Kerim ve “Kuran’a Göre Orucun Anlamı” konulu sohbetle devam eden etkinlikte, ney dinletisi ve ilahi grubu tarafından seslendirilen ilahilerle iftar öncesinde manevi bir hava oluştu. Çocukların da unutulmadığı programda Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından Nasrettin Hoca, Hacivat-Karagöz ve Keloğlan oyunları özellikle çocukların büyük ilgisini çekti.
Yeşiltepe Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasını ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, mahalle sakinlerinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Başkan Polat, tek tek bütün masaları gezerek iftara gelen misafirleri selamladı. Ramazan-ı Şerif’in oluşturduğu rahmet ve barış ikliminin dünyadaki kan ve gözyaşını dindirmesini dileyen Başkan Polat, “Zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimize dualarımızda yer verelim. Rabbim kardeşlerimizin yardımcısı olsun, bu yaşananların en kısa sürede son bulmasını ümit ediyoruz ve Allah’a dua ediyoruz. İftar vaktinde elini semaya çevirip Allah’a dua eden herkesin şu anda zulüm altında acı çeken Müslüman kardeşlerimiz için de dua etmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Meydan İftarlarının düzenlenmesinden dolayı Başkan Polat’a teşekkürlerini sunan mahalle sakinleri, "Meydan İftarları sayesinde aynı masada buluşup, hep birlikte dualarla orucumuzu açıyoruz" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Meydan İftarları’nda Binlerce Kişi Aynı Sofrada Oruçlarını Açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN