Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trambüsler, 3 Ayda 1,2 Milyon Yolcu Taşıdı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Trambüsler, 3 Ayda 1,2 Milyon Yolcu Taşıdı
Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 3 ay önce yolcu taşımaya başlayan trambüsler, bu süre zarfında 1 milyon 200 bin yolcu taşıdı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşın hizmetine sunulan trambüsler, 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde yaklaşık 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Trambüsler bakım maliyetlerinin düşük oluşu, personel giderlerinin azlığı nedeniyle de hedeflenen işletme maliyeti ile örtüşüyor. Trambüslerin son 3 aylık çalışmalarına bakıldığında dizel yakıtlı araçlara oranla çok daha ekonomik oldukları bariz bir şekilde ortaya çıkmış oldu” denildi.
3 ay içerisinde trambüsler ile yaklaşık 1 milyon 200 bin yolcu taşındığı ve bu taşıma için yaklaşık 380 bin lira değerinde enerji harcandığı belirlenirken, aynı yolcu sayısının dizel araçlarla taşınması halinde ise maliyetin yaklaşık 1 milyon 100 bin lira olacağı ifade edildi. Bu rakamlar doğrultusunda yaklaşık yüzde 75-80 dolayında bir tasarruf sağlandığı kaydedildi.
Açıklamanın devamında, “İnsan sağlığına ve çevreye büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan trambüsler sayesinde son 3 ay içerisinde 27,85 ton karbondioksit gazının doğaya salınımının da önüne geçilmiş olundu” bilgisi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trambüsler, 3 Ayda 1,2 Milyon Yolcu Taşıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN