Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamı Erdoğan’dan İkinci Büyük Sokak İftarı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
İşadamı Erdoğan’dan İkinci Büyük Sokak İftarı
’da yaptığı yardım ve sosyal projeleri ile tanınan hayırsever işadamı Reşat Erdoğan, ikinci büyük sokak iftarını Yeşiltepe’de verdi.
Yeşiltepe Ahmet Parlak İlkokulu Bahçesi’nde binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen iftarda konukları kapıda karşılaşan İşadamı Erdoğan, vatandaşlarla sohbet etti. İftar programı öncesi konuşan İşadamı Erdoğan, “Mahallemizde iftar, birliğimiz de iftihar var. Hepimizin bildiği gibi paylaşmak hem dinimizin hem de dinimiz ile şereflenmiş geleneğimizin emri ve esasıdır” dedi.
Konuşmasında bir de çağrıda bulunan Erdoğan, “Gelin hayırda yarışalım. İmkanlarınızı hayırlı işler için seferber edelim. Hayırda yarışırken elimizi başkasının değil kendi cebimize götürelim. Özellikle devletin sırtından şahsi hayır olmaz. Devletin ve kurumların imkanlarını ihtiyacı olanlar için seferber etmek bir mecburiyettir. Ama devlet kesesinden kişi adına hayır olmaz. Bu tür davranışlar ahlaka ve dine de uymaz. Vatandaşımız her şeyi görüyor” diye konuştu.
Hayır yapanların yolunu açmak yerine hep engeller konulduğunu belirterek, üstü kapalı olarak belediyelere ve yetkililere sitem eden Erdoğan, “Hiç kimseden destek beklemiyorum ama niçin hayırlı işlerin önüne engel olunup köstek olunur?” diye sordu.
Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hak katında sevabın kıtlığı mı var? Yoksa her hayır sahibini peşinde çıkar koşanlardan mı sanırlar? Bütün çıkarlar, varsın çıkarcıların olsun. Eğer birileri sevgiden korkuyorlarsa, sonuna kadar korksunlar. Çünkü ben asil hemşerilerimi seviyorum, hemşerilerimin de beni sevdiklerini biliyorum. Ne mutlu gönlünde sevgi olanlara, ne mutlu karşılıksız sevgi duyanlara.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamı Erdoğan’dan İkinci Büyük Sokak İftarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN