Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik Kampları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 13.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:27
Gençlik Kampları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Gençlik Kampları tüm hızıyla devam ediyor.
Gençlik Kamplarına katılan gençlerin ulaşım konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanmakta ve gençlerden her hangi bir ücret alınmamaktadır.
Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik Kampları düzenlenmektedir. Gençlik Kamplarına katılan gençlerin ulaşım konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanmakta ve gençlerden her hangi bir ücret alınmamaktadır.
Gençlik kampları 12 - 15 yaş grupları için, "Ücretsiz Deniz Kampları" 16 - 22 Yaş grupları için "Ücretsiz Doğa Kampları" adı altında düzenlenmektedir.
İL MÜDÜRÜ FINFIKLI: “KAMPLARI YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Konu ile ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı bir açıklama yaparak, “Bu tür etkinlikleri yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.
Fındıklı, ‘’Yenilikçi, ilkeli, akılcı ve sorumlu yaklaşımımızla Gençlik Kamplarının gençlerimizin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyoruz ve kamp yapmanın her gencin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren, genç odaklı, modern gençlik kampları oluşturmak; sayılarını ülke genelinde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Demokratik değerleri, milli ve manevi değerler ile birlikte kavrayan, özgüven düzeyi yüksek gençlerden oluşan sağlıklı nesillere giden yolda en etkili ve aktif kurumlardan biri olmaktır’’ dedi.
’dan 02 - 31 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Kampları adresi (http://genclikkamplari.gsb.gov.tr) üzerinden başvuru yapan gençlerin deniz kampı olarak Mersin, Hatay, Aydın doğa kampı olarak Bolu, Kastamonu, Osmaniye, Manisa, illerindeki kamplara katılacağı belirtildi. Kampların eylül ayına kadar devam edeceği ve Malatya’dan bu kamplara toplamda 572 gencin katılacağı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik Kampları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN