Siyasette Gayrı Meşru Polemiği

Giriş Tarihi: 13.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Siyasette Gayrı Meşru Polemiği
AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, HDP ile ilgili söylediği sözlerinin arkasında olduğunu belirtti.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in bir ziyaretinde yaptığı açıklamada “HDP siyasetin gayri meşru çocuğudur” söylemin ardından HDP İl Başkanı Hasan Şahin açıklama yaparak milletvekili Mustafa Şahin’in özür dilemesini, aksi halde kendisini gayri meşru göreceklerini açıklamıştı.
HDP’nin bu açıklaması üzerine basın mensuplarının konu ile ilgili sorusunu cevaplayan Şahin, “Sözümün arkasındayım. HDP ile alakası ise, şuan diyorum ki, bunlar hep gayri işlerle iştigal ediyorlar. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da buraya göç etmiş vatandaşlarımız var. Seçimden sonra yapmış olduğum teşekkür ziyaretlerinde seçim öncesinde aynen şunu ifade ediyorlar, ‘Bize telefon ederek veya da gençleri göndererek diyorlar ki, sizler Bingöl’den, Muş’tan geldiniz adresleriniz belli sandıklarınızı takip ediyoruz. HDP’den başkasına oy vermeyeceksiniz.’ Malatya’daki vatandaşlarımıza baskı uygulayan, gayri meşru yollardan oyunu artırmaya çalışan zihniyeti kınadım” diye konuştu.
HDP’nin aldığı oyun gayrimeşru olduğunu öne süren Şahin, “Gayri meşru nedir? Gayri meşru olarak insanların oylarını ipotek altına almak, gerçekten meşru değildir. O bölgede yaşayan insanları tehdit ederek oy almanın gayri meşru olduğunu ifade ediyorum. Orada gayri meşru işlerle uğraşan, yani, siyasetin gayri meşru işleriyle iştigal eden çocuğu diye ifade etmeye çalışıyorum ve bugün yine sözüm arkasındayım” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasette Gayrı Meşru Polemiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN