Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darende Belediyesi’nden İhtiyaçlılara Yardım

Giriş Tarihi: 15.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Darende Belediyesi hayırsever işadamları ve bazı sivil toplum kuruluşları ile yaptığı organizasyonla ilçedeki bin 200 ihtiyaç sahibi vatandaşa gıda paketi ulaştırdı.
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Ramazan ayı nedeniyle ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara hazırladıkları yardım paketlerini ulaştırarak toplumdaki sosyal dayanışmaya katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.
Eser, Darende dışında yaşayan hayırsever işadamları ile görüşme yaparak gıda malzemelerinin temininden sonra tasnif edilen ürünleri paketleyerek dağıtıma hazır hale getirdiklerini belirtti.
Eser, açıklamasında yardım paketlerinin içerisinde 5 kişilik bir aileye yetecek miktarda kuru gıda, makarna, bakliyat, şeker, yağ gibi temel ihtiyaç malzemeleri konulduğunu ifade etti.
Gelen listelere göre gıda paketlerini mahalle muhtarlarına teslim ederek vatandaşlara ulaşmasını sağladıklarını kaydeden Eser, “Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ayı olan Ramazan süresince insanlarımız arasındaki kardeşlik duygularının pekişmesi amacıyla gelen yardım malzemelerini ihtiyaçlılara ulaştırdık. Adana ve Sivas gibi hemşehrilerimizin yoğun olarak bulunduğu illerde gıda ticareti yapan hayırseverlerimizden temin edilen malzemeler Darende’de belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Hayra vesile olmaya çalıştık, ekiplerimiz paketleri depolarımızda hazırladıktan sonra muhtarlarımıza teslim etti. Hayırsever işadamları ile Darendeliler Sağlık ve Eğitim Vakfı yönetimine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Eser açıklamasını vatandaşların ramazan ayını ve bayramlarını tebrik ederek tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darende Belediyesi’nden İhtiyaçlılara Yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN