“Bu Menfur Saldırıyı Lanetleniyoruz”

Giriş Tarihi: 21.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 31 kişinin ölümüne 103 kişinin yaralanmasına neden olan patlama ve Adıyaman’da terör örgütü tarafından şehit edilen asker için yazılı bir açıklama yapan AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları, yaşananları ve terörü lanetledi.
AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bombalı saldırı meydana gelmiştir. 31 kişinin ölümüne ve 100’ün üzerinde insanın yaralanmasına neden olan bu menfur saldırıyı, AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Teşkilatı olarak lanetliyor ve kınıyoruz. Ülkemiz, bu tür terör olaylarını birlik ve beraberlik içerisinde dik duruşu ile bozmuştur. Ancak patlamada hayatlarını kaybedenler ve yaralananlar bizleri derinden üzmüştür. Bizler Gençlik Kolları olarak insan onurunun önemsendiği bir yaşam tarzına her zaman gayret gösterdik. Gayretlerimizin bir diğer maddesi ise kardeşçe omuz omuza verip bu tür terör olaylarını ülkemizde bir daha yaşanmaması için akıl kalemini göz önünde bulundurarak mücadele etmektir. Saldırıyı düzenleyenler terör ve teröristten sıfatından başka hiç bir sıfat taşıyamazlar. Terör her yerde lanetlenmelidir. Bu alçak saldırının failleri kim olursa olsun yargı önünde hesap vermeye mahkumdur. Olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.
İkinci bir olay ise Adıyaman’da gerçekleşen askeri güçlerimize saldırı sonucu 1 askerimiz şehit olmuştur, 2 askerimiz yaralanmıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Barış sürecini sabote etmeye yönelik saldırılar ülkemizin gelişim, refah ve ekonomi liberalizm yükselişini engelleyemeyecektir. Türkiye’nin Kuzeyi, Güneyi, Batısı, Doğusu asırlar önce Çanakkale Savaşı’nda, Sakarya Meydan Muharebesi’nde, Sarıkamış’ta kahramanca şehit düşen dedelerimiz tarafından kazanılmıştır. Ülkemizde emperyalist güçler tarafından oyunlar oynanmaktadır. Ülkemizde ki her kesimden gençlerin tuzaklar, kirli tezgahlara, provokasyonlara, tahriklere yenik düşmeyip vatanımızın bölünmez bütünlüğünü sağlayıp, birlikte el ele yeni Türkiye süreci için mücadele etmeye davet ediyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Bu Menfur Saldırıyı Lanetleniyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN