Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Suruç’taki Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz”

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 31 kişinin ölümüne 103 kişinin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, açıklamasında, “Türkiye’nin istikrarsızlığı için çabalayan mihrakların eylemleri hedefine ulaşamayacaktır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.
Balin, şöyle devam etti:
“Türkiye’nin bölgesinde ve dünyadaki yerini hazmedemeyenler, kötülük pompalamaya, ölüm kusmaya devam etse de, Anadolu kardeşliğini bozamayacaklardır. Terör, bir süreliğine topluma zarar verse de, yok olmaya mahkumdur. Yüzyıllar boyu, her türlü zorluk ve acıya birlikte göğüs gererek galip çıkmayı başaran milletimiz, yolundan ve kardeşlik ikliminden uzaklaşmadan yürüyüşünü sürdürecektir. Terörün; milleti, dini, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, terördür, kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, hangi gerekçeye sahip olursa olsun, karşısındayız. Menfur olayın, her türlü etnik, dini ve mezhepsel unsurun bu topraklarda birlikte yaşamaya devam edeceğine olan inancımızı bozamayacağını ifade eder, patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızda Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Suruç’taki Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN