Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27. Ulusal Biyofizik Kongresi Yapıldı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:56
27. Ulusal Biyofizik Kongresi Yapıldı
Türk Biyofizik Derneği ile İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen ve İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı 27. Ulusal Biyofizik Kongresi yapıldı.
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 27. Ulusal Biyofizik Kongresi düzenlenen törenle başladı. Açılış töreninde Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Karakoç, Türk Biyofizik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rüstem Nurten ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik birer konuşma yaptı. Kongrenin ilk günü konuk bilim adamları, Türkiye’nin en büyüğü olan 5.3 MW kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali’ni gezerek, tesisin kuruluşu ve işleyişi hakkında geniş bilgi aldı. Daha sonra üniversite kampüsünü gezen konuklar, İnönü Üniversitesi’nin son yıllarda tamamlanan projeleri hakkında bilgilendirildi. Kongreye katılan bilim adamları İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’e ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Karakoç’a teşekkür etti.
Dört gün süren, 3 panel, 3 konferans, 23 sözlü bildiri ve 70 poster bildirisinin yer aldığı ve farklı üniversiteler ilekurumlardan yaklaşık 150 bilim insanının katıldığı kongrenin beşinci gününde ise kentin tarihi ve turistik yerleri gezildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27. Ulusal Biyofizik Kongresi Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN