Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi 3. Yılına Girdi

Giriş Tarihi: 9.10.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 15:53
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi 3. Yılına Girdi
İnsan Hak ve Hürriyetleri(İHH), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir-Sen’in ortaklaşa yürüttüğü “İyilikte yarışan Sınıflar Projesi” 3. yılına girdi.
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Şube Başkanı Ömer Derin, geleceğin iyiliksever Türkiye’sini yetiştirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında 16. 747 yetime ulaşıldığını kaydetti. Derin, “Amacımız yardımsever, bilinçli ve başkalarının derdiyle dertlenen bir nesil yetiştirmek. Bu proje ile çocuklarımız hangi ırktan ve dinden olduğuna bakmadan, bazen Türkiye’de bazen de Afrika’nın ücra bir köşesindeki bir mazlumla kardeş olacak” diye konuştu. Projeye duyarlılığın her geçen gün arttığını söyleyen Derin “İHH İnsani Yardım Vakfı çocuklarımızın hem kendi ülkemizdeki yetimlerle hem de yurt dışındaki yetimlerle kardeş olması ile ilgili ciddi bir proje başlatmış oldu. Bu proje neticesinde ilimizde de geçen yıl Milli Etiğim müdürlüğümüzün, Eğitim Bir-Sen ve İl müftülüğümüzün katkıları ile çok güzel çalışmalar yaptık. Bu konuda bir önceki yıla göre beş katı daha fazla yetime ulaşılmış oldu” ifadelerini kullandı. Savaşa karşı kardeşlik ve barıştan yana bir nesil yetiştirmek için gayret ettiklerini dile getiren Derin “Çocuklarımıza dinimizin barış ve kardeşlik dini olduğunu aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımız hangi ırktan olduğuna bakmadan bazen Türkiye’de ki bir yetimle bazen de Afrika’nın ücra bir köşesindeki bir mazlumla kardeş olacak ve bu çocukla birlikte geleceğe ulaşacak. Birlikte el ele vererek dünyayı daha temiz ve daha yaşanılabilir bir hale getirecekler. Çocuklarımız dinini sormadan mazlumun yanında zalimin karşısında olacaklar” dedi.
Çocukların projeyi sahiplenmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Derin, “Çocuklarımız okullarında, evlerinde bu konuyu gündeme getiriyorlar ve bir yetime sahip çıkıyorlar. Bu durum bizi son derece memnun ediyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi 3. Yılına Girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN