Yunusemre Kent Konseyinden Vali Bektaş’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:38
Yunusemre Kent Konseyinden Vali Bektaş’a Ziyaret
Yunusemre Kent Konseyi Genel Koordinatörü İbrahim Akdoğan, Yunusemre Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Bilir ve yönetim kurulu üyeleri Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Yunusemre Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Bilir, Yunusemre Kent Konseyi olarak 2. Olağan Genel Kurulu yaptıklarını ve bu nedenle Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etmek istediklerini belirterek, “Sayın Valimizin Manisa ile ilgili fikirleri, görüşleri nelerdir, biz neler yapabiliriz, öğrenmek istedik. Sizleri bir bütünün en büyük parçası olarak görüyoruz. Şehrimizin sorunları fiziki olarak bölünmüyor. Bu taraf bizim, bu taraf sizin diye bir mantık yok. Sorunları ortak. Birlikte, güçlü projelerle güzel çözümler üretebilmek için buradayız” dedi.
Yunusemre Kent konseyi Genel Koordinatörü İbrahim Akdoğan ise, “2. Genel Kurulumuzu yaptıktan sonra yönergelerimizin kabulü oldu. İlk ziyaretimize Sayın Valimizle başlayalım istedik. Yunusemre Kent Konseyi olarak meclislerimizi oluşturduk. 6 tane meclis kurduk. Bunlar, Engelliler Meclisi, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Esnaf Meclisi, Çiftçiler ve Yaşlılar Meclisi. Kent konseyi çocuk çalışma grubu oluşturduk. Bununla ilgili ekibimiz projeleri geliştirdiğinde bunları kamuoyuyla da paylaşmak istiyoruz. Sizlerin bilgi ve önerilerinizi de almak istiyoruz. Bu ziyaretin inşallah faydalı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Erdoğan Bektaş da, “Eskiden bir tane kent konseyi oluyordu, şimdi İle bağlı ilçelerin hepsinde kent konseyi bulunmakta. Biz bir bütünün parçalarıyız. Manisa ili 17 ilçesi ile bir bütündür. Bu bütüncül bakış maalesef Manisa’da oldukça eksik, belki de burada çalışmamız lazım. Umarız bu anlayışla uğraşırız. Bu olmadığı zaman herkes kendi küçük dünyasında, kendi küçük çözümlerine ulaşabilir. Halbuki dünya büyük ve ortak çözüme ulaşmamız lazım. Bu çok önemli, ortak sorunlara ortak çözümler bulamayınca kaçış başlıyor. Nereye kaçıyoruz, sorunları çözebileceğimiz yere kaçıyoruz. Hep kaçtık mı Manisa çözümsüz kalıyor. Bu ciddi bir sıkıntı, onun için bu bütüncül bakış açısı, hele büyükşehirden sonra çok önemli. Hepimiz uğraşmalıyız ve sorunlara ortak çözümler getirip herkes payını almalı. Kaçmak hiçbir zaman çözüm değildir” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunusemre Kent Konseyinden Vali Bektaş’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN