Saruhanlı’da 26. Vergi Haftası Kutlanıyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 12:48
Saruhanlı’da 26. Vergi Haftası Kutlanıyor
Saruhanlı’da 26. Vergi Haftası kutlamaları başladı.
Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Vergi Dairesi Müdür Vekili Sevgi Varışlı personeliyle birlikte Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’yı ziyaret ederek çiçek verdi.
Varışlı burada yaptığı konuşmada devletin başlıca gelir kaynağının vergi olduğunu belirterek, vergi vermenin her bireyin vatandaşlık borcu olduğunu kaydetti.Devletin “vergi” adı altında topladığı paraların vatandaşların huzur ve refahı ile yaşam koşullarının iyileştirilmesi için kullanıldığını ifade eden Varışlı, “Devlet yatırım ve hizmetlerini toplanan vergiler ile gerçekleştirir. Bu nedenle kazancımız oranında vereceğimiz vergiyi severek ödemeliyiz” dedi.
Başkan Yaralı ise bir ülkenin kalkınabilmesi, ileriye dönük projeler üretebilmesi ve halkın refah düzeyinin yükselebilmesinin vergilerle mümkün olduğunu söyledi.
Devletin küresel bir güç olabilmesi için büyük bir mali ve ekonomik güce ihtiyaç duyduğunu ifade eden Yaralı, “Bu mali ve ekonomik gücü vatandaşlardan toplanan vergilerle sağlamak mümkündür. Bunun için bütün vatandaşların bu bilinçte olması ve vergisini ödemesi gerekir. Devletin yollar, köprüler, çeşmeler yapmasını istiyorsak; kimsesizlere ve yardıma muhtaç insanlara yardım etmesini istiyorsak vergi mükellefiyetini yerine getirmeliyiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saruhanlı’da 26. Vergi Haftası Kutlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN