Kulalı Öğrenciler Almanya’dan Döndü

Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kulalı Öğrenciler Almanya’dan Döndü
Kula Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi tarafından hazırlanan “Bilgi Çağında Muhasebe” isimli Avrupa Birliği projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı.
Kula Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) koordinatörlüğünde hazırlanan “Bilgi Çağında Muhasebe” isimli Avrupa Birliği projesinin yurt dışı hareketlilik faaliyetine katılan 30 öğrenci ile 5 öğretmen yurda döndüler.
Kula Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin dışında ortaklıkta yer alan Nazilli 50. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’den projeye dahil olan öğrenci ve öğretmenler 8 Şubat - 28 Şubat tarihleri arasında 21 gün süren proje faaliyetleri Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirildi. Proje faaliyetleri kapsamında katılımcılar Bilgisayarlı Muhasebe Uygulamaları ile ilgili eğitim ve staj faaliyetine katıldılar. Muhasebe ve Finansman alanında eğitimlerine devam etmekte olan öğrenciler eğitim ve staj faaliyetinin yanı sıra; iş ve işçi bulma kurumuna, meslek liselerine, mesleki eğitim merkezine, işadamları derneğine, Köln eğitim fuarına ve sektörde faaliyet gösteren işletmelere teknik geziler düzenlendi. Katılımcılar ayrıca Fransa-Paris, Hollanda-Amsterdam ve Belçika-Brüksel gibi şehirlere düzenlenen kültürel gezilere katıldılar.
Konuyla ilgili konuşan Kula Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Metin Damar, “Proje kapsamında Ülkemizin farklı bölgelerinde ve farklı şehirlerinde faaliyet gösteren 3 okulun katıldığı hareketlilik faaliyeti sonucunda mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip oldular. Katılımcılar kişisel ve sosyal alanda da önemli kazanımlar edindiler. Farklı şehirlerden gelen katılımcılarla 21 gün boyunca birlikte çalışabilme, ekip ruhuyla hareket edebilme, randevulara zamanında gitme, zaman yönetimi, özgüven duygusu, çalışma disiplini, farklı dillerde iletişim kurabilme ve Avrupa vatandaşlık bilinci geliştirme becerisi kazandılar. Proje kapsamında edindikleri mesleki bilgi ve becerilerin kayıt altına alınması amacıyla yurtdışı ortaklardan alınan sertifikalar sayesinde iş hayatlarında önemli avantajlara sahip olacaklardır. Aldıkları sertifikalar sayesinde, mezun olduktan sonra yapacakları iş başvurularında rakiplerinin önüne geçebileceklerdir.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulalı Öğrenciler Almanya’dan Döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN