Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın Renkleri lılarla Buluşuyor

Giriş Tarihi: 23.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 13:50
Dünyanın Renkleri Manisalılarla Buluşuyor
Dünyanın 120 farklı ülke ve bölgesinde insani yardım faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren İHH (İnsani Yardım Vakfı), 13 ülkeden gelen yetim misafirlerini lılarla buluşturacak. Kardeşlik Gecesi adı altında gerçekleştirilecek olan programda Manisa’da yaşayan mülteci ve yabancı öğrenciler de yer alarak geceye ayrı bir renk katacaklar.
Dünyanın dört bir yanından gelen mülteci ve misafir öğrencilerle birlikte Manisa’da ‘Dünya Kardeşlik Gecesi’ni hazırlayan İHH, Manisalılara unutulmaz bir akşam yaşatmaya hazırlanıyor.
Program içinde; misafir öğrencilerin kardeşlik mesajları, minik yüreklerin kardeşlik sevgisi ve kardeşliğe çağrı şiirleri, Afganistan’ın kültürel aktivasyonları (yöresel dans ve Afgan Kardeşlik Şarkıları), Semazen gösterileri, Gurup Toprak’tan Kardeşlik Ezgileri, Manisa’nın en büyük sosyal medya gurubu olan ‘Manisalıyım Diyen Gelsin’ Gurubundan Sahabe ve Ensar’ın Kardeşliği skeci, Manisalı Mültecilerin Kültürel Aktivasyonları, Manisa Aşıklarının Kardeşlik Atışmaları ve Sinevizyon gösterileri olacak. Zengin bir içerikle hazırlanan gecenin Manisalılara daha önce benzeri olmayan bir gece yaşatması amaçlanıyor.
İHH Manisa Başkanı Halil Uysal, “Gelin canlar bir olalım, kardeş olalım” diyerek bütün Manisa halkını kardeşlik gecesine davet etti. Programın 28 Mart Cumartesi Günü Saat: 19.00’da Kültür Sitesi Lale Salonunda olacağını kaydeden Uysal, programın ücretsiz ve tüm Manisalılara açık olacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın Renkleri Manisalılarla Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN