Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 13:01
Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
Sarıgöl Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) tarafından, hareketli yaşam, dengeli beslenme ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla sağlıklı yaşam için yürüyüş düzenlendi.
Sarıgöl Hükümet Konağı önünden başlayan ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için yapılan yürüyüşe Sarıgöl Toplum Sağlığı Merkezi Dr. Servet Özdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Muratoğlu, İlçe Nüfus Müdürü İlvan Kırdağ, İlçe Tapu kadastro Müdürü Hasan Gönen, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Hükümet konağından başlayan sağlıklı yürüyüş, Alaşehir Caddesi’nden devam ederek, Sarıgöl Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) önünde son buldu. Öğrenciler ellerinde taşıdıkları pankartla sağlıklı yürüyüşe dikkat çekerek vatandaşlara broşür dağıttılar.
Sağlık ekipleri de İl Toplum Sağlığı tarafından gönderilen atkıları yürüyüşe katılanlara ve vatandaşlara dağıttı. Konu ile ilgili bilgi veren Sarıgöl Toplum Sağlığı Merkezi Dr. Servet Özdoğan, "Amacımız, sağlıklı kalmanın tek şartı günde düzenli olarak onbin adım atmak. Hareketli yaşamın sağlık yönünden dikkat çekmektir. Her insan sağlıklı kalmak istiyorsa mutlaka yürüyüş yapmalarında yarar vardır." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN