’13 Mayıs 2014’ Kısa Film İle Birinci Oldular

Giriş Tarihi: 27.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
’13 Mayıs 2014’ Kısa Film İle Birinci Oldular
Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği ’4. Değer Ödülleri Eser Dalı Yardımseverlik’ konulu kısa film kategorisinde Soma Anadolu Lisesi birincisi oldu.
Yönetmenliğini ve senaristliğini İsmail Bahadır Atakan Öz’ün, montajının ve görsel yönetmenliğini Burak Karabay’ın görüntü yönetmenliğini ise Ege Aydemir’in yaptığı “13 Mayıs 2014” adlı yardımseverlik konulu 10 dakikalık kısa film Soma’nın gururu oldu. Soma’da yaşanan maden faciasının konu alındığı filmin oyunculuğunu ise, Hasan Doğan, Faruk Balta, Emre Erdem, Enes Özben, Talip Güldü, Ali Türer, Yasemin Karabıyık, Betül Serdar gibi kişiler üstlendi.
İsmail Bahadır Atakan Öz, yaptığı açıklamada kısa film hakkında bilgiler verdi. Öz, "Soma’da yaşadığımız bu elim kazayı üzülerek izledik canımız çok yandı ölümsüzleştirmek için kısa film projesine okul olarak imza attık. Film olarak büyük başarılar elde ettik. Şuanda amacımız Türkiye’de dereceye girmek. Buradan bizlere yardımcı olan Okul müdürümüze ve Müdür yardımcımıza ve bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Okul idarecileri ise, önemli başarı elde eden öğrencilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’13 Mayıs 2014’ Kısa Film İle Birinci Oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN