Türkiye'nin en iyi haber sitesi

112’ye 11 Yeni Araç

Giriş Tarihi: 27.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Sağlık Bakanlığı tarafından alımı yapılan 780 yeni ambulansın 11 tanesi ’ya gönderildi. Her türlü müdahalenin yapılabileceği yeni ambulansların camlarında bulunan kamera sayesinde bütün yolu kayıt altına alacağı ve yaşanan sorunların da önüne geçileceği bildirildi.
Sağlık Bakanlığı tarafından Manisa’ya gönderilen 11 yeni ambulansın devir teslim töreni Manisa Valiliği önündeki Cumhuriyet meydanında gerçekleştirildi. Törene Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Osman Öztürk, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan Manisa’nın sağlıkta hergün ileriye doğru gidildiğini belirterek Manisa’ya kazandırılan 11 yeni ambulansla hizmet kalitesinin daha da artacağını söyledi.
Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, “Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü kapsamında Türkiye genelinde çok ciddi hizmetler verilmekte. 1998 yılında ilk ambulans hizmetimiz merkezde 3 ekibimizle başlamıştı. Şuan için 2015 yılı itibariyle 45 istasyonda il merkezimizde ve ilçelerimizde acil sağlık hizmetini vermekteyiz. 2014 yılı içinde yaklaşık 2 milyon çağrı, 83 bin vaka yaptık. Merkezde ortalama 4 dakikada, kırsalda ise ortalama 20 dakikada vakaya ulaşıyoruz. 30 bin nüfusa bir ambulans düşüyor. Türkiye ortalamasının 50 bin olduğunu düşünürsek bu noktada Manisa olarak oldukça iyi bir noktadayız.” dedi.
AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş ise, “Türkiye’de 780 yeni ambulansın 11 tanesi Manisa’mıza verildi. 11 yeni ambulansımızı ilçelerimizdeki ve il merkezimizdeki 112 istasyonlarına teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Bir ambulansın değerinin 200 bin TL olduğunu ve toplamda 2 milyonu aşan bir değerin Manisa’ya kazandırıldığını kaydeden Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise şunları söyledi:
“2 milyonu aşan bir ödenek ayrılarak ambulanslar dizayn edilmiş ve satın alınmış ve bugün onları kullanacak ellere teslim edeceğiz. Manisa’da genel sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 89. Türkiye’de bu anlamda en önde gelen ilk 10 ilin arasındayız. Ambulans hizmetlerinden yani 11 hizmetlerinden memnuniyet oranı da yüzde 94. Yeni ambulanslarımızın sağlık personelimize, Manisa’mıza ve vatandaşlara hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”
Vali Bektaş’ın konuşmasının ardından Salık Bakanlığı tarafından Manisa’ya gönderilen ambulansların devir teslimi için kurdele kesimi yapıldı. Kurdele kesiminin ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş bir ambulansın şoför koltuğuna oturarak ambulansı test etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa 112’ye 11 Yeni Araç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN