Kula’da Organik Tarım Ve İyi Tarım Toplantısı

Giriş Tarihi: 31.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:59
Kula’da Organik Tarım Ve İyi Tarım Toplantısı
Kula Ziraat Odası Başkanlığı ve Kula Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile, Kula Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda organik tarım ve iyi tarım uygulamaları hakkında farkındalık oluşturmak ve ilçede organik tarım üretimini yaygınlaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Düzenlenen toplantıya ORSER Kontrol Sertifikasyon Genel Müdürü Nurper Mortaş, Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Kula Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Bilgin Sarısu, mahallelerden gelen üreticiler, organik üretim yapan üreticiler ve teknik personel katıldı. Açılış Konuşmasını yapan Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, “İlk kez Kula’da organik tarım ve iyi tarım toplantısı yapılıyor. Katılımlarınızdan dolayı bütün herkese teşekkür ediyorum" dedi.
"DAHA FAZLA ÜRETİCİ FAYDALANMALI"
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Bilgin Sarısu da, yapılacak eğitimle amaçlarının organik ve iyi tarımla birlikte meyvecilik ve zeytincilikte en az miktarda ilaç ve gübre kullanımının sağlanması olduğunu söyledi. Bu bağlamda çevre, toprak ve su kirliliğini önlemeyi amaçladıklarını belirtti. Sarısu, iyi tarım belgesine sahip çiftçilere dekar başına 50 TL, organik tarım belgeli çiftçilere ise dekar başına 70 TL destekleme verildiğini söyledi.
SORUNLARA ÇÖZÜM YOLLARI ARANDI
ORSER Genel Müdürü Nurper Mortaş da konuya ilişkin sunum yaparak organik tarıma nasıl başlanacağı ve diğer aşamaları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Ayrıca toplantıda organik üretime başlamak isteyen üreticilerin ve diğer katılımcıların soruları cevaplandırılarak, organik üretim yapan üreticilerin karşılaştıkları sorunlara çözüm yolları arandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula’da Organik Tarım Ve İyi Tarım Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN