Cumhuriyet Başsavcısı Şimşek Terör Saldırısını Kınadı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP-C üyeleri tarafından şehit edilmesiyle ilgili olarak, “Son yıllarda adaletin tecellisi dışında hiç bir düşünceleri olmayan hakim, savcı ve avukat olan meslektaşlarımıza karşı düzenlenen menfur saldırılar umarım son bulur. Bu da sonuncusu olur” dedi.
İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP-C üyeleri tarafından rehin alınarak şehit edilmesinin ardından Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, basın toplantısı düzenleyerek olayı kınadı. Manisa Adalet Sarayı önünde gerçekleşen toplantıya avukatlar, savcılar ve adalet sarayı çalışanları katıldı.
Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek yaptığı açıklamada, “Son yıllarda adaletin tecellisi dışında hiç bir düşünceleri olmayan hakim, savcı ve avukat olan meslektaşlarımıza karşı düzenlenen menfur saldırılar umarım son bulur. Bu da sonuncusu olur. Bilinmelidir ki, adalet neferleri görevlerini ifa ederken hak ve hukuktan ayrılmadan fedakarca ve zor şartlarda bu görevlerini yaparken karşılaştıkları bu ve benzeri acılar bizleri fazlasıyla üzmektedir. Yargı camiası olarak acımız büyük ve tarif edilemez. Vefat eden sayın cumhuriyet savcımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine de sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.
MANİSA ADLİYESİNDE KARTLI SİSTEM
Manisa Adalet Sarayı’ndaki güvenlik önlemlerine değinen Akif Celalettin Şimşek, şunları söyledi: “Doğal olarak özellikle nüfusun yoğun olduğu yerlerde beraberinde adliyelerdeki iş yoğunluğu da artıyor. Bu da günden güne bizi hem güvenlik hem de teknik imkanlar olarak sıkıntıya sokmaktadır. İlgili yetkililer yasal düzenleme yapılacağını belirtti. Manisa Adliyesi Türkiye’nin diğer adliyelerinden güvenlik açısından daha güvenli bir adliye. Çünkü yakın zamanda Mahkeme Yönetim Sistemi içerisinde Manisa Adliyesi’nde kartlı sisteme geçildi. Eskiden olduğu gibi insanlar sadece X-Ray cihazından geçip doğrudan ulaşmak istediği hakim ve savcıya çıkamamaktadır. Belli kartlarla gideceği odaya ve görüşeceği insanlara ulaşmaktadır. Ama tabi bu tedbirler bizim için yeterli değil. Adliyemizde hem komisyonumuz hem de hakim, savcı ve avukat arkadaşlarımız da dahil olduğu bir istişare toplantısı yaparak, neler yapacağımıza karar vereceğiz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet Başsavcısı Şimşek Terör Saldırısını Kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN