Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atık Su Arıtma Tesisleri Faaliyette

Giriş Tarihi: 2.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 21:51
Atık Su Arıtma Tesisleri Faaliyette
Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 6 Mart tarihinde bakım onarım ve işletme ihalesini gerçekleştirdiği mevcut 11 atık su arıtma tesisini Manisalıların hizmetine sunuyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi ile MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çevreci projelere imza atarak, Manisa halkına en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını belirten MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, tesislerin işletilmesiyle birlikte, atık suların halk ve çevre sağlığını tehdit eden zararlarını asgari düzeye çekip, Gediz Havzası’nın temizlenmesi ve korunmasına yönelik çalışmaların devamlılığının hedeflendiğini söyledi.
YAKLAŞIK 8 MİLYONLUK HİZMET
Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Durasıllı, Gelenbe, Gölmarmara, Karakurt, Karaoğlanlı, Kula, Saruhanlı ve Manisa olmak üzere 11 atık su arıtma tesisini kapsayan ihalenin geçtiğimiz ay içerisinde yapıldığını hatırlatan MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, 2 Nisan 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 24 ay süre ile “Çevkom Mühendislik” adlı şirket tarafından tesislerin bakım, onarım, revizyon işlemlerinin yürütüleceğini dile getirdi. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak ilgili firmaya 12 Nisan tarihinde yer teslimi yapmayı planladıklarını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, işin teklif bedelinin 7 milyon 905 bin 824 TL olduğunu belirtti.
“ÇEVRECİ BELEDİYECİLİĞİN ÖRNEĞİYİZ”
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün atık su arıtma tesislerini Manisa’ya kazandırma noktasında hassasiyet gösterdiğini ifade eden Yakup Koç, “Bu tesislerin Manisa il sınırları içerisinde hizmet vermesi, gelecek kuşaklara kirletilmemiş bir doğa ve su kaynakları bırakmak için çok önemli. Bu konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün de oldukça önemsiyor. Çevreyi önemseyen ve geleceği düşünen yöneticiler olarak, Manisa’ya güzel bir gelecek armağan etmek istiyoruz. Çevreci belediyeciliğin en güzel örneklerini Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü olarak tüm kamuoyuna sergileyeceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atık Su Arıtma Tesisleri Faaliyette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN