Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Soma’da Bir TEK Onun Elektriği Kesilmedi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Salı günü Türkiye genelinde 49 ilde eşzamanlı olarak kesilen enerji Soma ilçesini olumsuz etkilerken, Somalı Ruhan Kaya kurduğu sistem sayesinde bundan etkilenmedi.
Soma’nın Cenkyeri mahallesinde kırsalda yaşayan Kaya ailesinin elektriği kesilmedi. Soma’da faaliyet gösteren Natural Enerji’ye kurdurttuğu sistemle güneş enerjisinden kendi elektriğini üreterek hayvancılık yapan Ruhan Kaya, kesintinin kendilerine uğramadığını kaydetti.
Cenkyeri’nde hayvancılıkla uğraşan 3 ailenin aynı yerde yaşadıklarını belirten Kaya, şöyle konuştu: “Biz burada hayvancılık, çiftçilik ve tarım ile uğraşıyoruz. Buraya yerleştik, arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine kendi elektriğimizi kendimiz üretiyoruz." Türkiye genelinde elektriklerin kesildiği gün sistemden rahat bir şekilde elektriklerini karşıladıklarını söyleyen Kaya, “Şu an sistemle sadece yaşadığımız evin temel ihtiyaçlarını yani aydınlatma ve televizyon elektriğini karşılıyoruz. Yazın buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünlerin de elektriğini karşılamak için panelleri büyütmeyi düşünüyoruz. Bu sistem bana 10 bin liraya maloldu. Çok memnunuz, herkese tavsiye ederiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Soma’da Bir TEK Onun Elektriği Kesilmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN