Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit Savcının İsmi Parka Verildi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Şehit Savcının İsmi Parka Verildi
Görevi başındayken şehit düşen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi ’nın Şehzadeler ilçesi Şehitler Mahallesi’nde bulunan parka verildi. AK Parti ve MHP grubu tarafından Şehzadeler Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında verilen önerge tüm meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul gördü. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehit Savcı Kiraz’a rahmet, ailesine ve Türk milletine başsağlığı dileyerek, isminin Manisa’da yaşatılacağını söyledi.
Şehzadeler Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısı, Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında düzenlenen toplantıda 28 gündem maddesi görüşüldü. Terör saldırısında şehit düşen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a rahmet, ailesine ve Türk Milletine başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Çelik, Mart ayında yapılan çalışmaları değerlendirdi. 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle tüm meclis üyeleri mavi kurdele dağıtıldı. Başkan Çelik’in açılış konuşmasının ardından Manisa Otizm Derneği tarafından hazırlanan kamu spotu izletildi. Açılış ve yoklama sonrası meclis gündemine geçildi.
SAVCI KİRAZ’IN İSMİ MANİSA’DA YAŞAYACAK
Başkan Çelik, AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, AK Parti Meclis Üyesi Ali Özyiğit, MHP Grup Başkan Vekili Ziya Elmalı meclise verdikleri önerge ile Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın isminin Şehitler Mahallesi’nde bulunan 2 bin metrekare alandaki mevcut parka verilmesini teklif etti. Önerge meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.
BEDESTEN’İN ÜCRET TARİFELERİ BELİRLENDİ
Bütçe komisyon raporuna göre Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni Çok Amaçlı Salon’un sergi ve muhtelif etkinliklerde kullanılmasına ilişkin tahsis ücret tarifesi belirlendi. İlgili kanun gereğince KDV dahil ücretlerin hafta içi gündüz 300 TL, hafta içi gece 350 TL, hafta sonu gündüz 400 TL, hafta sonu gece 450 TL, kar amaçlı etkinlikler içinse gündüz 900 TL, gece 1000 TL şeklinde olmasına oybirliğiyle karar verildi. Valilik ve kaymakamlıkla ilgili kutlama programlarının ücretsiz, sivil toplum kuruluşlarına ise yüzde 30 indirim uygulanacağı belirtildi. Gündemde yer alan diğer komisyon raporları ise oy birliğiyle kabul edildi.
DENETİM KOMİSYONU’NDAN TEBRİK
Denetim Komisyonu’nun 2014 yılına ait gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt işlemlerinin incelenmesine dair raporla ilgili bilgilendirme yapıldı. Komisyonda yer alan MHP Grup Başkan Vekili Ziya Elmalı herhangi bir suç ya da hata unsuru bulunmadığını belirterek, Başkan Çelik’e ve ekibine teşekkür etti. Komisyona başkanlık eden AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı da denetim çalışmalarının 28 Ocak- 30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildiğini söyledi. Onaylı, denetimin sağlıklı geçtiğini belirterek, tüm grup başkan vekillerinin uyumlu bir çalışma yürüttüğünü kaydetti. Onaylı, “Şehzadeler Belediyesi ekibini özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Her şeyin kanunlara uygun bir şekilde yerine getirildiğini hep birlikte gördük” dedi.
Daha sonra Şehzadeler Belediyesi’nin 2014 yılına ait faaliyet raporu ile ilgili teklifi oylama sunuldu. Başkan Çelik, oylama sırasında yerini Meclis 1. Başkan Vekili Şerif Gül’e teslim ederek, dışarı çıktı. Rapor oy çokluğuyla kabul edildi.
KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ
Encümen üyeliğine Burhan Aydemir, Mehmet Kavas, Selma Çertürk, İmar Komisyonuna Selman Keresteci, Asiye Zurnacı, Adnan Kaçire, İsa Özdemir, Abdulkerim Karabulut, İdari Komisyona Ali Özyiğit, Şerif Gül, Akif Özer, Kaan Sert, Mustafa Zeybek, Bütçe Komisyonuna ise İbrahim Onaylı Ahmet Demirarslan, Mehmet Emin Çipiloğlu, Ziya Elmalı, Ahmet Aker seçildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Seydikemer Belediyesi ile kardeş kent ilişkisi kurulmasıyla ilgili teklifler oybirliğiyle kabul edildi. Mayıs ayı meclis toplantısının 4 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00’de yapılmasına karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Savcının İsmi Parka Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN