Ülkelerarası Okul Aile Birliği Ziyareti

Giriş Tarihi: 3.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Ülkelerarası Okul Aile Birliği Ziyareti
’nın Kula ilçesinde faaliyet gösteren ve kazandığı başarılarla eğitimi model olarak kabul edilen Özel Ufuk Koleji Moğolistan’dan gelen misafirlerini ağırladı.
Türkiye’den on bin kilometre ötede, Moğolistan’ın başkenti Ulanbatur’da faaliyet gösteren Moğol-Türk Koleji öğrenci ve okul aile birliği temsilcileri görüş alışverişinde bulunmak üzere Kula’ya geldiler.
Moğol-Türk Kolejinde yedi yıldır İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Selman Durmaz rehberliğinde Kula’ya gelen okul aile birliğinin üyeleri Kula’yı çok beğendiklerini dile getirdiler. Kula’yı ve Kula’nın okulunu ziyaret ederek eğitim kalitesinin veliye bakan yönünü irdelediklerini dile getiren Moğol-Türk Koleji Okul-Aile Birliği Başkanı Burma Erdenee, kendi okullarının üst üste üç yıl Moğolistan’ın en iyi koleji seçildiğini belirtti. Erdenee, “Türkiye’nin de eğitimdeki başarılarını biliyoruz. Bizim okulumuzda 450’ye yakın öğrencimiz var. Onların velileri olarak okulumuz öğretmenlerinden Emin Keskin Beyin memleketindeki koleji ziyaret etmek istedik. Gezi süresince veliler olarak görüş alışverişinde bulunduk. Buradaki eğitimin aynısını bizim ülkede de verdiklerini gördük. Moğol-Türk Koleji velileri olarak mutlu olduk.” dedi.
Memleketine geldiği için mutlu olduğunu belirten Moğol-Türk Koleji Öğretmenlerinden Kulalı Emin Keskin de, “Velilerime Kula’dan, Jeopark alanından, tarihi evlerimizden bahsederken her defasında buraya gelmek isterlerdi. Biz de Kula’yı tanıtmak adına okul-aile birliğimizle bir gezi düzenleyelim dedik. Çok da isabetli oldu. 2015 Teog’da üç Türkiye birincisi çıkaran okulumuzu ziyaret ettik. Çalışmalar hakkında bilgi aldık. En önemlisi velilerimiz kendisi küçük, namı büyük ilçemizi tanıdılar.” şeklinde konuştu. Heyete ev sahipliği yapan Özel Ufuk Koleji Müdürü Soysal Tokuç da ziyaretten memnun olduklarını, dünyanın öbür ucunda da Türk Milli Eğitim sisteminin başarıyla uygulandığını görmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Heyet, öğrencilerle sohbet ettikten ve bir dizi ziyaretlerden sonra Kula’dan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkelerarası Okul Aile Birliği Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN