Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler Oyun Çizgileriyle Kültürümüzü Yaşatacaklar

Giriş Tarihi: 5.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Öğrenciler Oyun Çizgileriyle Kültürümüzü Yaşatacaklar
’nın Selendi ilçesindeki Selendi Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesi unutulmaya yüz tutmuş oyunlar ile rengarenk oldu.
Okulun Bahçesine Salihli Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Emin Aktaş, Doğaçlama Ressam ve Şair Milli Eğitim Emeklisi Ahmet Özel tarafından çizilen oyun çizgileriyle, öğrenciler boş zamanlarında unutulmaya yüz tutmuş oyunları oynayabilecekler.
YBO Beden eğitim Öğretmeni Caner Töremiş ve öğrencilerin de destek verdiği geleneksel çocuk oyunları bahçe çizgileri çalışmasında kültürümüzde yer alan 3 Taş, 9 Taş, sıkıştırma, sek sek, köşe Kapmacı oyunlarının çizgileri çizildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Beden Eğitim Öğretmeni Emin Aktaş, "Çocuklarımızı oyun kültürü içerisinde yaşatmayı çalıştığımız çalışma ile zekâ oyunları olan 3 taş, 9 taş 10 taş, sıkıştırma oyunları tekrar oynanabilecek duruma getirip yeni nesillere aktarmak istiyoruz. Farklı milletlerin kültüründe olan Afrika yerlilerinin 7 Leopar ve Meksika yerlilerinin oynadığı avitlaknanay oyunları da bu çizgilerde oynanabiliyor" dedi.
Okul Müdürü Ahmet Ataşman ise, "231 öğrencimizin öğrenim gördüğü ve ayrıca yatılı olan okulumuzda okul bahçesinin oyun çizgileri kazandırdık. Farklı oyun alanları oluşturduk. Öğrencilerimiz derslerinden kalan boş zamanlarında burada hem vakit geçirecek hemde zekalarını geliştirecekler" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler Oyun Çizgileriyle Kültürümüzü Yaşatacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN