Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kürekçi’nin Altyapısı Yenileniyor

Giriş Tarihi: 7.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
Kürekçi’nin Altyapısı Yenileniyor
Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Gördes ilçesine bağlı Kürekçi Mahallesinin içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmalarına başladı.
MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanlığı ekipleri, il genelinde içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı şebeke iyileştirmesi ihtiyacı olan Gördes İlçesi’ne bağlı Kürekçi Mahallesi de yenileme kapsamına alındı. Kürekçi Mahallesi şebeke hattı yenilemesi hakkında bilgiler veren MASKİ İçme Suyu Daire Başkanı Nurettin Aytekin, “Kürekçi Mahallesi’ni programımıza alarak, içme suyu şebeke hattını yenilemeye başladık. Bin 800 metre uzunluğu olan hattımızda 50’lik polietilen borular kullanıyoruz. Bu çalışma ile mahallemizin daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu kullanabilecek. Mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.
MASKİ İçme Suyu Daire Başkanlığı ekiplerinin mahallelerinde gerçekleştirdiği yenileme çalışmasının önemli olduğunu belirten Kürekçi Mahalle Muhtarı İbrahim Armağan, “Şebeke hattındaki borularımız yapıştırma başlı PVC’ydi. O borular yapıştırılarak birbirine eklendiği için, borularda patlama oluyor ve dolayısıyla su kesintileri yaşıyorduk. Ayrıca yapıştırma başlı PVC borular çok sağlıklı değildi. MASKİ çalışmalarıyla içme suyu sorunumuzu çözüyor. Çalışmalar nedeniyle MASKİ ekiplerine, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürekçi’nin Altyapısı Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN