Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su Depolarından Çıkanlar Şaşırttı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
Su Depolarından Çıkanlar Şaşırttı
Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Demirci İlçesine bağlı mahallelerdeki depoların temizliği sırasında karşılaşılan atık malzemelerin şaşkınlık yarattığı ifade edilirken, yapılan dezenfekte çalışması sayesinde halkın kullanımına daha sağlıklı içme suyu sunulacağı belirtildi.
MASKİ Genel Müdürlüğü Demirci İlçesine bağlı Tekeler, İmrenler, Mahmutlar, Örücüler, Çanakçı, Ulacık, Yeşildere mahallelerinde bulunan içme suyu depo temizliklerini tamamladı. İçme suyu depo temizliği sırasında karşılaştıkları atık malzemelerin oldukça çeşitlilik gösterdiğini belirten Demirci Koordinatörü Kazım Aysan, “Çakıl, kum gibi maddelerle karşılaşacağımızı düşünürken, urgan, tırpan, bıçak, şamyel parçası, tahta gibi maddelerle karşılaştık” dedi. Depoların özel kimyasal maddelerle dezenfekte edildiğini ifade eden Aysan, yıllardır açılmayan tahliye vanaları ile tahliye borularını elden geçirdiklerini söyledi. Uzun zamandır içme suyu depolarının temizlenmediğini ifade eden Aysan, “MASKİ sayesinde depolarımız kontrolden geçti ve temizlik yapılan Tekeler, İmrenler, Mahmutlar, Örücüler, Çanakçı, Ulacık ve Yeşildere mahallerimiz içme suyunu daha sağlıklı bir şekilde kullanacak” diye konuştu.
DEPO TEMİZLİKLERİ DEVAM EDECEK
MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Nurettin Aytekin de içme suyu depo temizlikleri hakkında bilgiler verdi. Manisa il sınırları içerisindeki her vatandaşın içme suyunu kaliteli kullanabilmesi ve sağlığa uygunluk konusunda problem yaşamaması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Daire Başkanı Nurettin Aytekin, depoların aciliyet durumuna göre temizliklerinin yapılacağını ve yıl içerisinde etaplar halinde tüm içme suyu depolarının temizleneceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su Depolarından Çıkanlar Şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN