Lösemi Hastası Ali’nin Hayali Gerçek Oldu

Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
’nın Turgutlu ilçesinde lösemi hastası 9 yaşındaki Ali Ektiren, hayalindeki odaya lise öğrencilerinin aralarında para toplayarak aldıkları genç odası takımı sayesinde kavuştu.
Turgutlu Atatürk İlkokulu’nda eğitim gören 9 yaşındaki Ali Ektiren, daha önce yendiği lösemi hastalığına tekrar yakalanınca eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Atatürk İlkokulu Müdürü Melih Güleç ve öğretmenleri Ali için ilçede yardım kampanyası başlattı. Senem Aka Anadolu Lisesi Müdürü Muzaffer Karaçor ve Rehber Öğretmeni Müjde Mutluer de konuyu okul öğrencileriyle paylaştı. Duyarsız kalmayan öğrenciler, okul genelinde para toplayarak Ali’nin hayali olan genç odasını satın aldı. Hayalindeki odaya kavuşmanın sevincini yaşayan Ali, mobilyaların montajını heyecanlı gözlerle izledi.
Baba Hasan Ektiren, "Emeği geçen öğretmenlerimizden ve öğrencilerimizden Allah razı olsun" dedi.
Küçük Ali’nin hayallerine katkı sağlayan öğrenciler ise, “Ali arkadaşımızın durumundan haberimiz yoktu ve okuldaki öğretmenlerimiz bize konuyu anlattı, bizler de okulda böyle bir kampanya başlattık. Ali’nin mutlu olması bizleri sevindirdi" diye konuştular.
Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ali’nin Okul Müdürü Melih Güleç, "Ali’nin hayaline katkı sağlamak bizleri mutlu etti" derken, Senem Aka Anadolu Lisesi Müdürü Muzaffer Karaçor ise, "Ali’nin hastalığı ile ilgili maddi ve manevi üzerimize ne görev düşüyorsa yapacağız" ifadelerini kullandı.
Yeni odasında öğretmenleri ve öğrenci ağabeyleriyle kameralara poz veren Ali, herkese teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemi Hastası Ali’nin Hayali Gerçek Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN