Kula SGK Binasının Açılışı Yapıldı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:10
Kula SGK Binasının Açılışı Yapıldı
’nın Kula ilçesinde Sosyal Güvenlik Kurumu binasının açılışı gerçekleştirildi.
Açılış törenine AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Kula Kaymakamı Murat Güven, Sosyal Güvenlik Kurumu Manisa İl Müdürü Nesrin Aras, Eski Kula Belediye Başkanı işadamı Selim Aşkın, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Kula Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, AK Partili belediye meclis üyeleri, STK başkanları ve davetliler katıldı.
Açılışta konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, hizmetlerinin hepsinin vatandaşlar için olduğu ifade ederek şunları söyledi:
"Vatandaşların Bağ-Kur ve sigorta işlerini yaptırabilmesi için Manisa’ya gitmeleri ve bu olayın vatandaşa çok yük getirdiğini fark ettik. Dönemin belediye başkanı Selim Aşkın ile birlikte hazırladığımız proje kapsamında 1 yıl gibi kısa bir sürede inşaatını tamamlayarak Kulalıların hizmetine sunduğumuz SGK Kula Hizmet Binasının açılışını şu anda yapıyoruz. Kulalıların yanı sıra komşu ilçemiz olan Selendi ilçesindeki vatandaşlar da Bağ-Kur ve sigorta işlerini yaptırmak için Manisa’ya gidiyorlardı. Bu yapmış olduğumuz hizmet binası ile birlikte hem Kulalı hem de Selendili yaklaşık 70 bin vatandaşımıza sigorta işlemleri için hizmet vermeye başladı."
Tanrıverdi, "Bölgedeki emekli ve çalışan oranına bakıldığında, doğumdan ölüme kadar SGK ile hepimizin bağlantısı var. SGK’nın yaptığı çalışmalara ihtiyacımız var. Burada açılan merkez de vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlayacaktır. Binanın yapılmasında emeği geçen dönemim belediye Başkanı Selim Aşkın’a da teşekkür ediyorum. Hizmet biriminin bölgeye, yaşayan vatandaşlara hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Kula SGK Hizmet Binasının yapılmasında emeği geçenlere plaket takdim edilerek, açılış programına katılan protokol üyeleri açılış kurdelasını kestikten sonra SGK Hizmet binasını gezdiler.
Programın son bulması ile birlikte programa katılan AK Parti Manisa Milletvekili MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Eski Kula Belediye Başkanı işadamı Selim Aşkın ve partililer Kula esnafını ziyaret ederek vatandaşın isteklerini ve sorunlarını dinlediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula SGK Binasının Açılışı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN